Connect with us

Mobil Uygulama

Google Asistan Nasıl Kullanılır

Published

on

Google News XX Sitesi

Google Asistan, soru sormak, bilgi almak ve görevleri yerine getirmek için varsayılan sanal asistan olarak Android’de yerleşiktir. Bununla birlikte, iPhone veya iPad’inizde de aynı görevi görebilir. Evet, Siri hala bir Apple cihazında daha rahat ve erişilebilir durumda, ancak kişiselleştirilmiş bilgi ve ayarlara sahip bir Google hesabına sahip olanlar, alternatif olarak Google Asistan’ı denemek isteyebilir.

Google Asistan’dan çeşitli soruları yanıtlamasını ve çeşitli görevleri yerine getirmesini isteyebilirsiniz. Bir telefon görüşmesi yapmasını, bir kısa mesaj göndermesini veya bir e-postayı başlatmasını söyleyin. Bir hatırlatıcı, bir takvim randevusu veya bir alışveriş listesi oluşturmasını isteyin. Yakındaki restoranlar ve diğer yerler hakkında yol tarifi ve bilgi ve çok daha fazlasını isteyin. İşte Google Asistan’ın nasıl çalıştığı ve Android, iPhone ve iPad kullanıcıları için sunduğu özellikler.


Google Asistan’ı Kurun

google asistan

Android cihazlar Google Asistan önceden yüklenmiş olarak gelmelidir, ancak uygulamayı Google Play’den de indirebilirsiniz . Android 5.0 veya üzerini ve Google uygulaması 6.13 sürümünü gerektirir. Google Assistant’ı Android’de yapılandırmak için Ayarlar> Google> Hesap Hizmetleri> Arama, Asistan ve Ses> Google Asistan’a gidin .

İPhone veya iPad’iniz varsa, uygulamayı Apple Store’dan edinebilirsiniz . Cihazınızda iOS 11 veya üstünü çalıştırmanız gerekecektir. İOS / iPadOS’te, Google Asistan uygulamasını açın ve sağ üstteki profil simgenize dokunun; burada ayarlar ve seçenekler dizisini gözden geçirebilirsiniz.

Google hesabı

Ayarların çoğunu varsayılan değerlerinde bırakabilirsiniz, ancak bazılarını ayarlamanız veya en azından gözden geçirmeniz gerekir.

 • Voice Match, Asistan’ın sesi daha iyi tanıyabilmesi için sesinizi eğitmenize veya yeniden eğitmenize olanak tanır.
 • Asistan Sesi, Asistan’ın kullanacağı ses türünü seçmenize olanak tanır.
 • Rutinler , birkaç görevi oluşturup bir araya getirme ve bunları basit bir komutla gerçekleştirme yeteneği sağlar.
asistan ayarları

Varsayılan olarak, Google Asistan adresler, kişiler, takvim randevuları ve hatırlatıcılar gibi Google hesabınızla halihazırda erişilebilen kişiselleştirilmiş bilgileri kullanır. Bununla birlikte, ayrıntıların doğru olduğundan emin olmak için bu ayarları inceleyebilirsiniz.


Google Assistant’ı etkinleştirin

kelimeyi uyandır

Bir Android cihazda Google Asistan’ı tetiklemek için ekranın alt orta kısmındaki Ana Sayfa düğmesine basın veya “OK, Google” veya “Hey, Google” deyin. Daha sonra bir soru sorabilir veya bir komut verebilirsiniz. İsteğinizi metin yoluyla iletmek için klavyeye dokunun ve sorunuzu veya komutunuzu yazın. 

iPhone veya iPad kullanıcılarının programı tetiklemek için Google Asistan uygulamasını açmaları gerekecektir. Giriş ekranında, isteğinizi yazmak için klavye simgesine veya konuşmak için mikrofon simgesine dokunabilirsiniz.


Bir telefon görüşmesi yap 

telefon görüşmesi

Google Asistan’a telefonunuzdaki belirli bir kişiyi aramasını söyleyerek uygulama aracılığıyla birini arayabilirsiniz. Bunu ilk kez yaptığınızda, kişilerinize erişim izni vermelisiniz. Kişinizin birden fazla numarası varsa, birini seçmeniz istenecektir. Asistan daha sonra telefon numarasını görüntüler. Numarayı çevirmek için Ara’ya dokunun. 

Bir video görüşmesi başlatmayı tercih ederseniz, uygulamaya Zoom veya Google Meet gibi tercih ettiğiniz hizmet üzerinden bir arama yapmasını söyleyin . iPhone ve iPad kullanıcıları, bir Apple cihazıyla herhangi bir kişiye FaceTime araması da yapabilir. 


Bir mesaj gönder 

Metin

Asistan’a kişi listenizdeki birine mesaj göndermesini ve metni Asistan aracılığıyla dikte etmesini söyleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, uygulama mesajı göndermek mi yoksa değiştirmek mi istediğinizi sorar. Asistan, metni göndermeniz için varsayılan mesajlaşma uygulamanızı açar. 


E-posta oluştur 

e-posta

Birine e-posta göndermek için Google Asistan’a “[kişinin adı] adlı kişiye e-posta gönder” deyin. E-postanızı dikte ettiğinizde uygulama, e-postanızı göndermek mi yoksa düzenlemek mi istediğinizi soracaktır. “Gönder” deyin ve iletiniz Gmail sayesinde yola çıksın.


Hatırlatıcı ayarlayın 

hatırlatma

Google Asistan’da “Bana öğleden sonra 3’te dişçimi aramamı hatırlat” gibi bir şey söyleyerek bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz. Bir saat belirtmeyi ihmal ederseniz, Asistan sizden saati belirtmenizi ister. Uygulama size hatırlatıcıyı gösterir ve kaydetmek isteyip istemediğinizi sorar. “Evet” deyin ve hatırlatıcı, planlanan saatte telefonunuzda görünecektir.

Google Asistan ile ilk kez bir hatırlatıcı ayarlıyorsanız, uygulama iPhone’un ayarlar ekranında bildirimleri açmanızı ister. Ardından, hatırlatıcıyı tekrarlamanız gereken Asistan’a dönersiniz.


Takvim Randevusu Ayarlayın 

randevu

Google Takviminize bir etkinlik eklemek için bir takvim randevusu ayarlayabilirsiniz. “Diş hekimimle 10 Mart saat 14: 00’te bir takvim randevusu ekle” deyin Uygulama, bunu kaydetmek isteyip istemediğinizi sorar. Evet deyin ve randevu takviminize eklenir. İsteği ayrı bölümlere de ayırabilirsiniz ve Asistan sizden tarih ve saat gibi her ayrıntıyı soracaktır.

İlişkili

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mobil Uygulama

Anonim Olarak Signal veya Telegram’a Nasıl Kaydolunur?

Signal ve Telegram gibi güvenli mesajlaşma uygulamaları , gizliliğinizi korumak ve konuşmalarınızı güvence altına almak için ekstra çaba…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Signal ve Telegram gibi güvenli mesajlaşma uygulamaları , gizliliğinizi korumak ve konuşmalarınızı güvence altına almak için ekstra çaba gösterir. Peki ya kişisel telefon numaranızı vermeden gerçekten anonim olarak sohbet etmek istiyorsanız?

Bu mümkün olsa da, kurmak biraz sabır gerektirir.

Sinyal ve Telgraf Telefon Numaranızı Gerektirir

Signal veya Telegram’ı kullanmak için bir telefon numarasına ihtiyacınız var. Bu numara, bu platformları kullanırken konuştuğunuz herkesle paylaşılır ve hatta sizi bulmak için kullanılabilir. Bu uygulamalar bilgilerinizi gizli tutmak için uçtan uca şifreleme ve diğer uygulamaları kullanabilir, ancak bu onların anonim hizmetler olduğu anlamına gelmez  .

Signal veya Telegram üzerinden konuştuğunuz kişiler kaydolmak için kullandığınız telefon numarasını göreceklerdir. Bir ihbarcı, anonim bir kaynak veya konuşmalarınızın gerçek dünyadaki telefon numaranızla bağlantılı olmasını istemeyen biriyseniz, bu bir sorun olabilir.

Zaten Birincil Sinyal veya Telegram Hesabınız Varsa

Bu mesajlaşma servislerini telefon numaranızın bir uzantısı olarak düşünmelisiniz. Bu nedenle, zaten bir ana Signal veya Telegram hesabınız varsa ve anonim bir ikincil hesap oluşturmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

Signal için, Signal hesabınıza yalnızca bir telefon numarası bağlanabilir, bu da hiçbir zaman bir parola oluşturmanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Aynı anda birden fazla Signal hesabı kullanmak için birden fazla akıllı telefona ihtiyacınız olacak. Alternatif olarak, hesabınızı devre dışı bırakabilir ve ardından ikincil bir hesaba geçebilirsiniz.

Signal’de hesap değiştirmek zahmetlidir, çünkü bunu yaptığınızda tüm konuşmalarınız kaybolacaktır. Signal güvenliğe odaklandığından, yazışmalarınızın hiçbiri bulutta saklanmaz. Eski bir cihazdan aktarmadığınız sürece, gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları veya medyayı kurtarmanın bir yolu yoktur.

Telgraf oldukça kısıtlayıcı değil. Telegram masaüstü ve tablet uygulamaları, bir masaüstü veya tablet uygulamasında ayrı bir numara kullanarak oturum açmanıza izin verir. Bunun akıllı telefonunuzla veya “gerçek” Telegram numaranızla bağlantılı olması gerekmez. İkincil bir hesaba giriş yapmak için ana hesabınızı terk etmenize gerek olmadığından, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Gizli, anonim mesajlaşma ihtiyaçlarınız için Telegram veya Signal kullanmanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız, Telegram’ın ikisi arasında daha uygun bir seçim olduğunu görebilirsiniz. Bunu yapmadan önce Telegram’da gizli sohbetleri etkinleştirdiğinizden emin olun .

1. Seçenek: Bir Yazıcı Telefon (veya SIM) kullanın

Telegram veya Signal gibi bir hizmeti anonim olarak kullanmanın en kolay yollarından biri, yeni bir telefon numarasıyla kaydolmaktır. Çoğu durumda, giriş yapmak için kullanabileceğiniz ön ödemeli bir “yazıcı” telefonu veya SIM kartı çok az bir ücret karşılığında (bazen ücretsiz olarak) alabilirsiniz. Bu numarayı kullanarak herhangi bir mesaj göndermenize gerek yoktur, bu nedenle istemiyorsanız herhangi bir para harcamanız gerekir.

İkincil numaraya ihtiyacınız olan tek şey, içinde bir kod bulunan bir mesaj almaktır. Bu kod, her iki hizmeti kullanarak oturum açmak için ihtiyacınız olan tek şeydir, çünkü telefon numaranız yalnızca sizi tanımlamak için kullanılır.

Akıllı telefona SIM kart takan bir el.

Signal’in ilk oturum açtığınızda bu numaraya erişmesi gerekir (bir kod almak için). Ayrıca anonim numaranızla kullanmak istediğiniz bağlantılı cihazları eklemek için birincil cihazınızı (bir iPhone veya Android akıllı telefon) kullanmanız gerekecektir. Bağlı cihazların zaman zaman yeniden yetkilendirilmesi gerekebilir, bu da “yazıcı” SIM’inize erişim gerektirir, bu nedenle elinizin altında ve aktif olmasını sağlayın.

Telegram da aynı şekilde çalışır, ancak doğrudan oturum açabileceğiniz için bağlantılı cihazlar eklemek için bir akıllı telefon kullanmanız gerekmeyecektir. Yeni “brülör” telefon numaranızı girin, aldığınız kodu girin ve yarışlara başlayın.

İLGİLİ: Bir Yazıcı Telefonu Nedir ve Ne Zaman Kullanmalısınız?

2. Seçenek: Google Voice gibi bir VoIP Hizmeti Kullanın

Gizli moda geçmek için SIM kartları değiştirmekten hoşlanmıyorsanız, bunun yerine bir VoIP numarası kullanmayı düşünün. Google Voice , Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet edenler için ücretsiz bir ABD telefon numarası sunan bariz bir seçimdir. Ayrıca Skype gibi bir hizmeti veya size bir numara verecek herhangi bir internet telefon sağlayıcısını da kullanabilirsiniz (yine de bunun için ödeme yapmanız gerekebilir.).

Size ikincil “yazıcı” telefon numaralarını da verebilecek çok çeşitli başka uygulamalar vardır.

Google sesi
Google

Numaranızı aldıktan sonra, normalde yaptığınız gibi kaydolabilirsiniz. Signal için bu, hizmete kayıtlı olmayan bir akıllı telefon kullanmak veya uygulamayı cihazınızdan kaldırmak anlamına gelir. Telegram’da, tercih ettiğiniz platform için uygulamayı indirebilir ve oturum açabilirsiniz.

3. Seçenek: Sabit Hat Kullanın (Yalnızca Sinyal)

Signal öncelikli olarak bir cep telefonu numarasıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak kaydolurken istediğiniz herhangi bir numarayı girebilirsiniz. Buna, iş yerindeki masanızın üzerinde oturan sabit hatlar da dahildir. Ne yazık ki, test sırasında bu yöntemi kullanarak Telegram’ı etkinleştiremedik (ancak daha fazla şansınız olabilir).

Bu şekilde kaydolduğunuzda, kodunuzu standart şekilde SMS yoluyla alamazsınız. Bunun yerine Signal’in sizi aramasını isteyebilirsiniz. Bu seçeneğin seçilmesi, Signal’in gerekli kodu telefon üzerinden yüksek sesle söyleyen bir otomatik çevirici aracılığıyla sizi aramasını istemelidir.

Telefonla Signal kodunu isteyin

Numaranızı girdiğinizde Signal size SMS yoluyla bir kod göndermeye çalışır. Bir dakika beklerseniz, size “Bunun yerine Beni Ara” seçeneğini sunan “Kod almadım” düğmesine dokunabilirsiniz. Ona dokunun, telefonu cevaplayın ve kodu dinleyin. Daha sonra bu kodu oturum açmak ve mesaj göndermek için kullanabilirsiniz.

Telegram size ayrıca “Kodu almadınız mı?” İle birlikte SMS yoluyla bir kod gönderecektir. Bunun yerine telefonla arama alma seçeneği sunmayan düğme. Bu, bir Avustralya cep telefonu numarasının kullanılmasından kaynaklanmış olabilir, bu nedenle kilometreniz bu yöntemi kullanarak değişebilir.

Akıllı Telefonunuza İkinci Bir Numara Kaydedemiyor musunuz?

Kişisel numaranızı bu iki hizmetten birine zaten kaydettirdiyseniz, hizmetten çıkma seçeneğinin olmadığını görünce şaşırabilirsiniz. En kolay çözüm, söz konusu uygulamayı silmektir. Bu, yerel verileri cihazınızdan kaldırır (giriş belirteçleri dahil) ve uygulamayı yeniden indirdiğinizde sizi giriş yapmaya zorlar.

Cihazdan Sinyali Sil

Signal söz konusu olduğunda, bu tüm konuşmaları cihazınızdan kaldıracaktır. Telegram, seçtiğiniz platform için (Windows, Mac ve Linux dahil) bir numara ve Telegram uygulaması kullanarak oturum açmanıza izin verdiğinden, akıllı telefonunuzu temizlemenize gerek yoktur. İPhone’unuzdaki uygulamaları nasıl sileceğinizi veya Android’de uygulamaları nasıl sileceğinizi öğrenin .

Signal kullanıcısıysanız, ikincil numaranızı yetkilendirdikten sonra “ana” Signal veya Telegram hesabınıza geri dönmek için işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

Anonimlik Garantisi Yok

İkincil bir telefon numarası için kaydolsanız bile, gerçek kimliğiniz yine de takip edilebilir. Bazı ülkelerde, bir SIM kart almak için kimlik sağlamanız gerekir, böylece telefon sağlayıcınız, bu bilgiler genel halka açık olmasa bile tam olarak kim olduğunuzu bilebilir.

Aynısı Google Voice gibi VoIP hizmetleri için de geçerlidir. Google ve Skype, e-posta adresiniz ve IP adresiniz gibi bilgileri kimsenin kullanımına sunmayacak olsa da, yine de dosyada tutuyorlar ve mahkemeye vermek zorunda kalabilirler.

Continue Reading

İnternet

Canlı Yayın Sayfası Olan DLive Nedir?

Live, kendisini “yıkıcı bir canlı yayın platformu” olarak adlandırıyor ve benzersiz bir kancası var. 2017 yılında kurulan merkez…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

PewDiePie tekrar canlı yayına başlayacak, ancak YouTube’da olmayacak . Bunun yerine, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş yeni bir akış hizmeti olan DLive’da olacak.

PewDiePie şu anda yaklaşık 94 milyon YouTube abonesine sahip olmasına rağmen – bu yazı itibariyle bir şekilde T-Series’i yaklaşık 300.000 aboneyle yeniyor – İsveçli oyuncu, YouTube’u reklam geliri modeli ve nasıl uyguladığı dahil olmak üzere çeşitli konularda eleştirdi. aşırı içerik ve yürürlükte olan telif hakkı sistemi.

DLive, Salı günü dünyanın en büyük YouTube yıldızını platformuna getirmek için önemli bir anlaşma yaptı.

Gerçek adı Felix Kjellberg olan PewDiePie yaptığı açıklamada , “Düzenli olarak tekrar canlı yayına başlamaktan heyecan duyuyorum,” dedi . “DLive benim için harika çünkü DLive’ın benzersiz platformundaki diğer tüm yayıncılar gibi bana da gerçek bir ortak gibi davranıyorum.

PewDiePie kendi içinde birçok tartışmaya sahipti . Kasıtlı olsun ya da olmasın alternatif sağla olan bağları, olumsuz basın sıkıntısına neden olmadı ve eleştirmenlerin kadın düşmanı olarak adlandırdığı kadın flamalarla kan davalarına girdi.

Bu ortaklık, her iki taraf için de yeni bir başlangıcı temsil ediyor. Kesin olan bir şey var: PewDiePie’yi yeni bir platformda takip etmeye istekli insan sıkıntısı olmayacak.

DLive hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

LiveD akışı PewDiePie nedir

DLive nedir?

DLive, kendisini “yıkıcı bir canlı yayın platformu” olarak adlandırıyor ve benzersiz bir kancası var. 2017 yılında kurulan merkezi olmayan bir blok zinciri olan Lino kullanılarak inşa edildi. Lino’nun 20 milyon dolarlık fon sağladıktan sonra DLive Eylül 2018’de faaliyete geçti. Variety’ye göre , yaklaşık 30 çalışanı var.

Şu anda aylık 3 milyon aktif kullanıcısı ve 35.000 aktif yayıncısı olan DLive, yayıncılara ve bunları Lino Puanları kullanarak izleyenlere fayda sağlayabilecek bir ödül ekosistemine de ev sahipliği yapıyor. Lino Puanları, içerik oluşturuculara bağışlanabilecek bir tür dijital para birimidir. Her bir Lino Puanı 0,012 ABD Doları değerindedir ve DLive’ın mobil uygulamaları aracılığıyla edinilebilir veya PayPal, Xsolla veya diğer kripto para birimleri kullanılarak DLive.tv’nin sitesinden satın alınabilir. İçerik oluşturucular, platform aracılığıyla kazandıkları Lino Puanlarının yüzde 90’ına kadar alacaklar.

“DLive, birbirleriyle rekabet etmek yerine, içerik oluşturucuların birbirlerini desteklemelerine fayda sağlayan bir yer. Herhangi bir platform kesintisi olmadan, herkesi izleyiciler için en kaliteli içeriği yaratmaya teşvik ediyoruz, ” dedi Lino Network’ün kurucu ortağı Wilson Wei bir basın bülteninde. “PewDiePie her zaman yaratıcıların sıkı çalışmaları, zamanları ve çabalarıyla getirdikleri değerin ateşli bir savunucusu olmuştur ve DLive’ın vizyonuna inanmaktadır. Canlı yayın platformumuz, içerik oluşturucuların bu sektörde temsil edilme şeklini sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahip ve PewDiePie’nin bu sorumluluğu yönetmemize yardımcı olmasından gurur duyuyoruz.

DLive’in önceki en büyük isim yayıncısı alternatif sağ yıldız Alex Jones’du , ancak kısa süre önce platformun nefret söylemi kurallarını ihlal ettiği için yasaklandı .

DLive nasıl izlenir

DLive’ı DLive.TV’de bulabilir veya Android ve iOS cihazlara indirebilirsiniz.

DLive nedir PewDiePie

PewDiePie, DLive’da ne zaman canlı yayın yapacak?

PewDiePie, 14 Nisan Pazar günü saat 13: 00’da başlayarak DLive’da haftada bir kez yayınlanacak.

Şimdilik, PewDiePie’nin DLive ile çalışmak için ne kadar sözleşmeli olduğu veya bunun için ne kadar para ödendiği belli değil. Variety , en azından önümüzdeki birkaç ay boyunca DLive’da yayın yapacağını bildirdi.

DLive, canlı akış için YouTube’dan daha mı iyi?

İçerik oluşturucular, izleyici bağışlarının çok daha büyük bir yüzdesini tutmalarına olanak tanıyan bir platform arıyorlarsa, DLive kulağa harika geliyor. DLive, yayıncı için ayrılan Lino Puanlarının yüzde 0,2 ila 9,9’unu elinde tutacak ve geri kalanını içerik oluşturucu eve götürecek. Bunu, bir içerik oluşturucunun kazancının yüzde 45 ila 50’sini reklamlar ve abonelik geliri yoluyla alabilen YouTube veya Twitch ile karşılaştırın.

DLive, yaratıcılarının kazançlarını kendisine almayacağına söz verdi ve “bu asla değişmeyecek” dedi.  DLive web sitesine göre, içerik oluşturuculardan alıkonulan yüzde 9,9, “insanları ağa yaptıkları katkılardan dolayı günlük olarak Kilitli LINO Puanlarıyla ödüllendiren bir havuza gidecek  “. DLive, geri kalan paranın “altyapı hizmet sağlayıcılarına, DLive gibi uygulama geliştiricilerine, doğrulayıcılara ve ağa katkıda bulunan kullanıcılara” gideceğini söyledi.

DLive yayıncılarının kazançları PewDiePie

Yaptığı tüm kesintilere rağmen, YouTube bir yayıncının sırf çok büyük olduğu için en fazla parayı kazanması için en iyi yol olmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak YouTube, her türden sorun nedeniyle büyük bir ateş altında ve bazı içerik oluşturucuların neden platformdan bıktığı ve muhtemelen başka bir yerde bir sıçrama yapmayı düşündüğü anlaşılabilir.

DLive, YouTube ve Twitch tarafından tutulan noktaları devralmak istiyorsa, ki bu pek olası görünmüyor, PewDiePie’yi yakalamak, daha fazla görünürlük için harika bir hareket. Ancak PewDiePie’nin de bol miktarda bagajı var ve DLive gibi yeni başlayanları ezmek için yeterli olabilir.

Continue Reading

İnternet

Twitch Hesabı Nasıl Silinir?

Bu makale Twitch hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınızı açıklamaktadır. Hesabınızı neden devre dışı bırakma…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Bu makale Twitch hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınızı açıklamaktadır. Hesabınızı neden devre dışı bırakmanız veya devre dışı bırakmamanız gerektiğine ilişkin bilgilerin yanı sıra, hesabı devre dışı bırakmadan önce atmanız gereken adımları içerir.

Twitch Hesabınızı Nasıl Tamamen Devre Dışı Bırakabilirsiniz?

Twitch, kullanıcılara verilerini tamamen silme seçeneği sunmaz, ancak bir sonraki en iyi şey olan hesapların devre dışı bırakılmasına izin verir.

 1. Ana Twitch web sitesinde Twitch hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki menü simgesine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin  .Twitch ana sayfasındaki ayarlar menüsü
 3. Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakın adlı bölümü görmeniz gereken ayarlar sayfasının en altına gidin  . Hesabı Devre Dışı Bırak’a tıklayın  .Twitch Ayarları sayfasındaki Hesap bağlantısını devre dışı bırakın
 4. Açık  devre dışı bırak Hesap  sayfasından, hesap şifrenizi ve ayrılmak kararınızı Twitch’ten ile paylaşımına istediğiniz herhangi bir geri bildirim girin. Bu ikinci bölüm isteğe bağlıdır.
 5. Mor  Hesabı Devre Dışı Bırak  düğmesini tıklayın. Hesabınız artık devre dışı bırakıldı.Son Hesap Twitch'i Devre Dışı Bırak sayfasındaki Hesabı Devre Dışı Bırak düğmesi

Bir Twitch hesabını devre dışı bırakmak, onu genel Twitch hizmetinden kaldırır. Kullanıcılar artık oturum açamaz ve artık aramalarda veya doğrudan ziyaretlerle keşfedilemez. Hesabı devre dışı bırakmadan önce önemli bilgiler manuel olarak değiştirilebilir veya bir kullanıcı tarafından silinebilir, böylece Twitch profili Twitch veritabanından tamamen silinmemiş olsa bile tüm kişisel bilgiler olabilir.

Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakmadan Önce

Bir Twitch hesabını devre dışı bırakmak hızlı bir şekilde yapılabilir, ancak bunu yapmadan önce yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

 • Takipçilerinizi veya ev sahipliği yaptığınız herkesi bilgilendirin : Bir Twitch yayıncısıysanız ve hesabınızı devre dışı bırakmayı planlıyorsanız, büyük güne giden günlerde izleyicilerinizi bir yayında bilgilendirmek iyi bir fikirdir. Son yayınınızın ne zaman olacağını belirttiğinizden emin olun ve ayrıca takipçilerinizi sizinle iletişimde kalabilmeleri için Twitter, Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal hesaplarınıza yönlendirin. YouTube gibi başka bir yayın sitesine geçiyorsanız, izleyicilerinizden bu yeni hesapları takip etmelerini veya abone olmalarını isteyin.
 • Diğer hesaplarınızın bağlantısını kesin: Twitch ile ilgili harika şeylerden biri, Twitter ve Facebook gibi diğer sosyal ağlara ve Xbox, Steam ve Battle.net gibi ek oyun hizmetlerine bağlanabilmesidir  . Twitch hesabınızı devre dışı bırakmadan önce tüm bu üçüncü taraf hizmetlerle olan bağlantıyı kesmeniz şiddetle tavsiye edilir, böylece onları gelecekte oluşturacağınız yeni hesaplara bağlayabilirsiniz. Bu hizmetlerin bağlantısını kesmek için ayarlar  sayfanıza gidin  ve  bağlantılar  sekmesine tıklayın. Bu sizi adlarının yanındaki yeşil onay işaretine tıklayarak bağlantısını kesebileceğiniz bağlı servislerin listesine götürür.
 • Kişisel bilgileri silin : Twitch, hesabınızı tamamen silmediği için, hesap ayarlarınıza (sağ üst köşedeki açılır menü aracılığıyla) gitmek ve korumak istediğiniz önemli bilgileri kaldırmak iyi bir fikirdir. gerçek adınız ve biyografiniz olarak. Ayrıca, kanalınızı görüntülemeniz (aynı menüden) ve tüm özel widget’larınızı ve eklemiş olabileceğiniz çeşitli bağış hizmetlerine bağlantıları kaldırmanız önerilir.

Devre Dışı Bırakılmış Bir Twitch Hesabı Nasıl Etkinleştirilir

Devre dışı bırakılmış bir Twitch hesabını manuel olarak etkinleştirmenin bir yolu yoktur. Ancak, Twitch Destek’e e-posta göndererek bunu yapabilirsiniz. Destek, isteklere genellikle yedi gün içinde yanıt verir.

Twitch Hesabınızı Devre Dışı Bırakma Nedenleri

Bir Twitch hesabını tamamen devre dışı bırakmak biraz aşırı görünse de, bazı kullanıcıların artık oturum açmamak yerine bunu yapmayı seçmelerinin birkaç meşru nedeni vardır. İşte en yaygın olanlardan üçü.

 • Twitch’ten çıkmak : Bazı kullanıcılar sadece Twitch’i kullanmayı bırakmaya karar verir. Bunun nedeni, tamamen akışa olan ilginin kaybedilmesi veya hatta YouTube gibi rakip bir akış hizmetine geçiş nedeniyle motive edilmiş olabilir .
 • Birden çok Twitch hesabı : Bazı Twitch kullanıcıları, farklı izleyiciler için farklı kanallar oluşturmuş olabilir (örneğin, biri Super Mario Bros video oyunlarını izlemek ve diğeri sanat eseri oluşturmak için) ve şimdi birine odaklanmayı veya ikisini birleştirmeyi tercih ediyor.
 • Çok fazla sosyal hesap : Potansiyel olarak birden fazla Twitch kanalına sahip olmanın yanı sıra, kullanıcılar genel olarak çok fazla sosyal ağ kullandıklarını hissedebilir ve bundan vazgeçmek isteyebilirler. Hepimizin Facebook’tan ayrıldıklarını çarpıcı bir şekilde ilan eden arkadaşlarımız oldu. Aynı şey Twitch gibi diğer sosyal ağlarda da oluyor. 

Neden Hesabınızı Devre Dışı Bırakmamalısınız

Twitch hesabınızı devre dışı bırakmak cazip gelebilir, ancak bunu yapmadan önce dikkate almanız gereken birkaç nokta da vardır.

 • Bir Twitch kullanıcı adını değiştirmek mümkündür : Hesabınızı yalnızca daha iyi bir kullanıcı adıyla yeni bir tane oluşturmak için devre dışı bırakıyorsanız , bunu yapmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Mevcut Twitch hesabı kullanıcı adınızı, ayarlara gidip kullanıcı adı alanının yanındaki düzenleme seçeneğine tıklayarak değiştirebilirsiniz .
 • Marka adınızı ayırmak : Şu anda Twitch kanalınızı kullanmıyor olsanız bile, diğer sosyal ağlardaki hayranlarınızın sizi takip edebilmesi için onu çevrimiçi tutmak iyi bir fikir olabilir. Bu hemen kullanışlı olmayabilir, ancak gelecekte yayına başlayacağınız zaman olacaktır. Çevrimiçi olan resmi bir Twitch kanalına sahip olmak, kullanıcıların siz veya şirketiniz olduğunu iddia eden potansiyel spam veya sahte hesaplar tarafından kandırılmasını engeller.
 • Akışları izlemek için hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz: Hesabınızı kullanmak için Twitch’te yayın yapmanıza gerek olmadığını unutmayın. Pek çok kullanıcı diğer kanalları izler ve hesaplarını diğer kanalları takip etmek, abone olmak ve iletişim kurmak için kullanır.
 • Bedava şeyler ; Aylık bir Amazon Prime aboneliği için ödeme yaparsanız , Twitch hesabınız için ücretsiz bir Twitch Prime üyeliğiniz de olur . Bu premium hizmet size, biri belirli video oyun başlıkları için ücretsiz dijital içerik olmak üzere çeşitli avantajlar sağlar. Twitch hesabınızı devre dışı bırakırsanız, Twitch Prime’dan yararlanamazsınız.
Continue Reading

Trending

http://maps.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://plus.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.uk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.br/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.hu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.id/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.in/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.jp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.mx/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.th/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.au/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ch/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.es/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.fi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.nl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.no/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.fr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.co/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.hr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.il/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.my/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.nz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.tr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.za/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ae/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.bg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://ipv4.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ee/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.hk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.ie/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ro/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ru/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.se/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.si/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ua/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.vn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.at/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.ao/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.bn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.bw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.cat/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ck/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.do/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.fj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.gt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.hn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ht/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.im/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.je/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.jm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.kg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.kh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.kw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ly/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.mm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.mz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ni/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.om/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.sv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.tz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.ug/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.vc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.vi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ac/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ad/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.af/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ag/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.ai/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.al/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.am/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.as/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ba/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.bs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ci/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.cy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.fm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ga/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ke/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.la/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.li/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ma/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.md/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.me/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.mv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.mw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ne/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.nr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.nu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ps/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.sc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.sl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.so/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.sr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.st/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.td/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.tm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.to/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.uz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.vg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.vu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ws/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.cr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ec/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.eg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.et/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.gh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.iq/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.is/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.jo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.lb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.mt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.na/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.np/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.pa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.py/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.qa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ve/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.by/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://cse.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://ditu.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.cu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.lk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.ls/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ml/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.nf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ng/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ki/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://clients1.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ac/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ad/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ae/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.af/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ag/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ai/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.al/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.am/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ao/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ar/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.as/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.at/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.au/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ba/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.com.bn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.br/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.bw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.by/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cat/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ch/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ci/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ck/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?q=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.co/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.cr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.do/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ec/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ee/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.eg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.et/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.fj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ga/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.hk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ht/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.id/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.iq/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ie/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.il/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.im/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.in/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.io/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.is/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.je/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.jm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.jo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ke/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ki/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.kr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.la/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.lb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.li/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ls/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ly/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ma/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.md/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.me/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ml/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mx/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.my/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.mz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.na/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ne/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.nf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ng/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ni/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.no/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.np/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.nz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.om/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ps/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.py/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.qa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ro/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ru/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.se/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.si/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.so/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.st/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.td/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.th/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.to/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.tz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ua/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ug/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ve/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.vg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.vi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ws/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.za/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?q=https://www.riweblog.com/