Connect with us

Instagram

Instagram Nedir ve Neden Kullanmalısınız?

Tüm havalı çocukların ilgilendiği Instagram denen bu modaya uygun şey nedir? Birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor, çoğunluk…

Published

on

Google News XX Sitesi

Tüm havalı çocukların ilgilendiği Instagram denen bu modaya uygun şey nedir? Birkaç yıldır ortalıkta dolaşıyor, çoğunlukla mobil fotoğrafçılığa olan yeni bir takıntı nedeniyle sessizce çekişiyor. Instagram, bir akıllı telefondan fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılan bir sosyal ağ uygulamasıdır.

Instagram’a Giriş

Facebook veya Twitter’a benzer şekilde, Instagram hesabı oluşturan herkesin bir profili ve bir haber akışı vardır.

Ne zaman Instagram bir fotoğraf veya video yayınlamak , bu yayın profilinizdeki görüntüler. Sizi takip eden diğer kullanıcılar, yayınlarınızı kendi akışlarında görür. Aynı şekilde, takip ettiğiniz diğer kullanıcıların gönderilerini görürsünüz.

Instagram, mobil kullanım ve görsel paylaşıma vurgu yapan Facebook’un basitleştirilmiş bir sürümü gibidir. Diğer sosyal ağlar gibi, Instagram’daki diğer kullanıcılarla onları takip ederek, onları takip ederek, yorum yaparak, beğenerek, etiketleyerek ve özel mesajlaşarak etkileşime girersiniz. Instagram’da gördüğünüz fotoğrafları da kaydedebilirsiniz .

Instagram hakkında bilinmesi gereken çok şey olduğu için işte sosyal medya platformunda gezinmenize yardımcı olacak yararlı makalelerin bir listesi. Ultimate Guide to Instagram, platformun en gizli numaralarını ortaya çıkarmanıza ve başkalarıyla farklı şekillerde bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Bu kılavuzu kullanmak için gezinti bölmesindeki bağlantıları açın. Sekiz bölüme ayrılmıştır. Her bölüm, ipuçları ve ipuçlarıyla dolu makaleler içerir.

Instagram ile Çalışan Cihazlar

Instagram,  iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarında ve ayrıca  Google, Samsung ve diğerlerinin telefon ve tabletleri gibi Android cihazlarda ücretsiz olarak  kullanılabilir .

Ayrıca bir bilgisayardan web üzerinden de erişilebilir. Ancak fotoğraf ve video yüklemek ve mevcut içeriği diğer Instagram kullanıcılarıyla paylaşmak yalnızca mobil uygulamadan mümkündür.

Instagram’da bir Hesap Oluşturun

Uygulamayı kullanmadan önce Instagram sizden ücretsiz bir hesap oluşturmanızı ister. Mevcut Facebook hesabınızla veya e-posta ile kaydolabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir kullanıcı adı ve şifredir. 

Facebook ağınızda Instagram’da bulunan arkadaşlarınızı takip etmek isteyip istemediğiniz sorulabilir . Bunu hemen yapabilir veya işlemi atlayıp daha sonra geri dönebilirsiniz.

Instagram’a ilk girdiğinizde isminizi, fotoğrafınızı, kısa bir biyografinizi ve varsa bir web sitesi bağlantısını ekleyerek profilinizi özelleştirmek iyi bir fikirdir. İnsanları takip ettiğinizde ve sizi takip edecek insanları aradığınızda, kim olduğunuzu ve neyle ilgili olduğunuzu bilmek isteyeceklerdir.

Instagram’ı bir Sosyal Ağ Olarak Kullanın

Instagram’da asıl amaç, en iyi fotoğrafları ve videoları paylaşmak ve bulmaktır. Her kullanıcı profilinin, kaç kişiyi takip ettiğini ve diğer kaç kullanıcının onları takip ettiğini gösteren bir takipçisi ve takip eden sayısı vardır.

Her kullanıcı profilinde, onları takip etmek için dokunabileceğiniz bir düğme vardır. Bir kullanıcının profili özel olarak ayarlanmışsa, önce isteğinizi onaylaması gerekir.

Profiliniz oluşturulup herkese açık olarak ayarlandığında, fotoğraflarınız ve videolarınızla birlikte herkes profilinizi bulabilir ve görüntüleyebilir. Yalnızca onayladığınız takipçilerin gönderilerinizi görmesini istiyorsanız profilinizi özel olarak ayarlayın .

Gönderiler üzerinde etkileşim kurmak eğlenceli ve kolaydır. Beğenmek için herhangi bir gönderiye iki kez dokunun veya altına bir yorum ekleyin. Instagram Direct kullanarak biriyle paylaşmak için ok düğmesine de tıklayabilirsiniz .

Takip etmek için daha fazla arkadaş veya ilginç hesap bulmak veya eklemek istiyorsanız, size önerilen özel gönderilere göz atmak için arama sekmesini (büyüteç simgesiyle işaretli) kullanın. Belirli kullanıcıları veya hashtagleri aramak için alttaki arama simgesini de kullanabilirsiniz.

Filtreler Uygulayın ve Instagram Gönderilerinizi Düzenleyin

Instagram, gönderi seçenekleri açısından ilk günlerinden bu yana çok yol kat etti. 2010’da piyasaya çıktığında, kullanıcılar yalnızca uygulama aracılığıyla fotoğraf gönderebiliyor ve herhangi bir ekstra düzenleme özelliği olmadan filtre ekleyebiliyordu.

Bugün, uygulama üzerinden veya cihazınızdaki mevcut fotoğraf veya videolardan içerik yayınlayabilirsiniz. Ayrıca bir dakikaya kadar fotoğraf ve video gönderebilir ve birkaç ekstra filtre seçeneğinin yanı sıra ince ayar ve düzenleme olanağına sahip olursunuz.

Ortadaki Instagram gönderme sekmesine dokunduğunuzda, uygulamanın bir resim veya video çekmek isteyip istemediğinizi bilmesini sağlamak için fotoğraf veya video sekmesini seçebilirsiniz. Uygulama aracılığıyla kaydetmek istemiyorsanız, kaydettiğiniz bir şeyi seçmek için Kitaplığı kullanın.

Instagram görseline filtre ekleme

Instagram, fotoğraflara ve videolara uygulayabileceğiniz 40 filtreye sahiptir. Bazı ek fotoğraf düzenleme seçenekleri, görüntüyü düzeltmenize, parlaklık ve sıcaklık gibi şeyleri ayarlamanıza ve rengi kaplamanıza olanak tanır. Videolar için sesi devre dışı bırakabilir, bir kapak çerçevesi seçebilir ve iOS uygulamasını kullanıyorsanız videoları kırpabilirsiniz. Veya 15 saniyelik video klipler oluşturmak için Instagram Reels’ı deneyin .

Instagram Gönderilerinizi Paylaşın

İsteğe bağlı bir filtre uygulayıp bazı düzenlemeler yaptıktan sonra, bir altyazı doldurabileceğiniz, diğer kullanıcıları ona etiketleyebileceğiniz , coğrafi bir konuma etiketleyebileceğiniz ve aynı anda diğer sosyal ağlarınıza gönderebileceğiniz bir sekmeye yönlendirilirsiniz .

Yayınlandıktan sonra, takipçileriniz onu görüntüleyebilir ve akışlarında onunla etkileşime girebilir. Üstteki üç noktaya dokunarak bir gönderiyi silebilir veya gönderi ayrıntılarını yayınladıktan sonra düzenleyebilirsiniz.

Instagram hesabınızı Facebook, Twitter veya Tumblr’da yayınlanan fotoğraflar olacak şekilde yapılandırabilirsiniz . Gri ve pasif kalmanın aksine bu paylaşım yapılandırmaları vurgulanırsa, Instagram fotoğraflarınız Paylaş’ı seçtikten sonra sosyal ağlarınızda otomatik olarak yayınlanır . Fotoğrafınızın herhangi bir sosyal ağda paylaşılmasını istemiyorsanız, birine dokunarak gri olmasını sağlayın ve Kapalı olarak ayarlayın.

Instagram Hikayelerini Görüntüleyin ve Yayınlayın

Instagram, ana yayınınızın üstünde görünen ikincil bir besleme olan bir Hikayeler özelliğine sahiptir. Takip ettiğiniz kullanıcıların fotoğraf baloncuklarını içerir.

Bir kullanıcının hikayesini veya son 24 saat içinde yayınladığı hikayeleri görmek için bir balona dokunun. Eğer aşina iseniz Snapchat , sen Instagram Hikayeleri özellik buna ne kadar benzer olduğunu fark edebilirsiniz.

Hikayeniz, Galeri ve Instagram'da Birden Çok Düğme Seçin

Hikayenizi yayınlamak için, ana akıştan fotoğraf baloncuğunuza dokunun veya Hikayeler kamera sekmesine erişmek için herhangi bir sekmede sağa kaydırın.

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. EVİSSA

    24 Şubat 2021 at 10:38 am

    instagram ile verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim aceba bu sosyal medyada nasıl keşfete düşülür tarzından bilgilendirici bir yazı paylaşmanız mümkün olur mu yani sosyal medya mecralarında nasıl yükselişe geçilebilir tarzında bir yazı olabilir 🙂 ellerinize sağlık kolay gelsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram

Instagram Reels Rehberi: Başlangıç kılavuzu

Bu Instagram Reels öğreticisi, video özelliğini bir profesyonel gibi kullanmanızı sağlayacak. Şimdiye kadar kesinlikle Reels’ı…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Bu Instagram Reels öğreticisi, video özelliğini bir profesyonel gibi kullanmanızı sağlayacak. Şimdiye kadar kesinlikle Reels’ı görmüşsünüzdür: senkronize dans rutinleri, dudak senkronizasyonu, bir parmak tıklamasıyla hızlı kostüm değişiklikleri … birçok kişi hala nasıl çalıştığından emin olmamasına rağmen sosyal medya platformunda bir hit oldu veya neden var.

Instagram o kadar çok yeni özellik başlattı ki, devam etmesi zor olabilir – özellikle Instagram katılımınızı artırmak için çok çalışıyorsanız veya tüm farklı sosyal medya platformlarında gezinmeye çalışıyorsanız . Instagram, kullanıcıların videoları standart yayınlarda, Hikayelerde, Canlı ve IGTV’de paylaşmasına zaten izin verdi. Peki, Makaraların farkı nedir?

Instagram Reels tam olarak nedir?

Mikro video formatı, Instagram’ın, özellikle Z Kuşağı arasında artan popülaritesine verdiği yanıttır. Şimdilik zaman açısından (60’a kıyasla 30 saniye) ve mevcut düzenleme seçenekleri açısından daha sınırlı olmasına rağmen benzer araçlar sunar.

Makaralar, Hikayeler gibi tam ekran portre biçimine sahiptir, ancak 15 saniyeye kadar daha uzun olabilir. Videolar da profilinizde kalırken Hikayeler, Öne Çıkanlar listenize kaydetmediğiniz sürece 24 saat sonra kaybolur. Ancak en büyük fark, kullanıcıların efektler ve müzik eklemelerine ve birden fazla video parçasını eklemelerine olanak tanıyan uygulama içi düzenleme araçlarıdır

Makaralar önemlidir çünkü dünyanın en büyük ikinci sosyal medya platformu (açıkçası Instagram) onu çok zorluyor. Hikayelerin aksine, Mikrolar hem genel Keşfet sekmesinde hem de arama sonuçlarında ve ayrıca kullanıcı arayüzündeki kendi sekmesinde görünür. Bu, takipçi olmayanlara ulaşma olasılığını çok daha fazla yapar.

Reklam öğeleri, eğiticileri, sahne arkası materyallerini, devam etmekte olan işlere ve videolardan önce ve sonra hızlı göz atmaları paylaşmak için Mikroları kullanıyor. Peki nasıl başlayacaksınız? Adım adım kılavuzumuz için okumaya devam edin.

01. Ayarları yapın 

Önceden kaydettiğiniz bir videoyu paylaşmak istiyorsanız, sol alttaki kamera rulosu penceresine tıklamanız yeterlidir (aşağıdaki dördüncü adıma bakın). Uygulamanın kendisine video kaydetmek için önce arayüzün solundaki düğmeleri kullanarak ayarlarınızı seçmeniz gerekir. 

15 veya 30 saniyelik bir zaman sınırı seçin (son video daha kısa olabilir ancak artık olamaz). Ayrıca 1X ile 5X arasında bir oynatma hızı da seçebilirsiniz, bu da mevcut zamana daha fazla görüntü sığdırmaya yardımcı olur.

Yüz simgesine tıklamak, ekranın altındaki Kaydet düğmesinin yanında, çevrelerdeki efekt seçeneklerini getirecektir. Parıltılar ve parıltılardan renklere, aksaklıklara, ses değiştiricilere ve çeşitli Snapchat benzeri 3B maskelere ve diğer yenilik kılıklarına kadar çeşitli efektler arasında gezinmek için sağa kaydırın.

Bazı efektlerle, ekrana dokunmanın daha küçük dairelerde daha fazla seçenek getirdiğini göreceksiniz. Bir seferde yalnızca bir efekt seçebilirsiniz.

TikTok’tan farklı olarak Instagram Reels, yalnızca kaydetmeden önce efekt uygulamanıza izin verir. Sonraki düzenleme, görüntüyü kırpmak ve metin, filtreler ve çıkartmalar eklemekle sınırlıdır.

 02. Müzik veya başka ses ekleyin

Reel’inizi kendi orijinal sesinizle kaydedebilirsiniz, ancak uygulamadan ses eklemek istiyorsanız müzik simgesine tıklayın. Bu, bir sanatçının veya bir müzik parçasının adını yazabileceğiniz arama seçeneklerini açar. Ayrıca, tarza veya bölgenizde trend olan sese göre göz atmak için aşağı kaydırabilirsiniz.

Bir parçayı seçmek için tıkladıktan sonra, ses çalınır ve kullanılacak 15 veya 30 saniyelik bir klibi seçmek için ekranın altındaki kaydırma çubuğunu kullanabilirsiniz. Şarkının sözleri varsa, kaydırma özelliği seçilen klibin başlangıcından itibaren sözleri vurgulayacaktır, ancak müzik sözlerin biraz ilerisinde olma eğilimindedir.

Alternatif olarak, diğer kişilerin Makaralarından ses ekleyebilirsiniz. Örneklemek istediğiniz Makarayı bulun ve açın, ardından sol alttaki sesin adına tıklayın. Bu sese sahip tüm Makaraları gösteren bir ekrana yönlendirileceksiniz. Sesi Kaydet’i tıklayın. Daha sonra, Makaranızı kaydettiğinizde, onu sesli arama seçenekleri içindeki Kaydedilenler bölümünde bulabilirsiniz. 

 03. Videonuzu kaydedin

Hazırlanmanız için size zaman tanımak için üç saniyelik bir zamanlayıcı eklemek istiyorsanız kronometre simgesine tıklayın, ardından Makaranızı çekmeye başlamak için Kaydet düğmesine basın.

15 veya 30 saniye sınırına ulaşana kadar istediğiniz kadar çekim parçası kaydedebilirsiniz. Çekimi durdurmak için Kayıt düğmesine tekrar basın. Geri dönmek ve yeni kaydettiğiniz çekimi kırpmak (veya silmek) için < tıklayın . 

İlk videonuzu kaydettikten sonra, solda yeni bir simge görünecektir: hizalama aracı. Bu, son çekim parçanızın bir kaplamasını getirir, böylece tekrar kaydetmeye başladığınızda kesintisiz bir geçiş oluşturmak için görüntüyü hizalayabilirsiniz. Bu, Reels’da çok popüler hale gelen hızlı değişiklikler oluşturmaya ve hareket benzeri videoları durdurmaya yardımcı olur.

Reel’i tek bir oturumda bitirmenize gerek yok. Tıklarsanız > nihai paylaşım ekranına aracılığıyla, Taslaklar içindeki devam eden bir işi kaydedip daha sonra devam edebilirsiniz.

04. Önceden kaydedilmiş bir video yükleyin

Instagram Hikayelerinde olduğu gibi, uygulamanın kendisinde çekim kaydetmekle sınırlı değilsiniz. Mikroların düzenleme araçlarını kullanmak istemiyor ancak formatın potansiyel erişiminden yararlanmak istiyorsanız, önceden oluşturduğunuz videoları yükleyebilirsiniz.

Sol alttaki kamera rulonuzun resmine tıklamanız yeterlidir ve cihazınızdaki herhangi bir videoyu seçebileceksiniz. Pek çok kullanıcı Instagram’da da paylaşmak için TikTok’ta yapılan videoları yüklüyor. 

Videonuzu Makaraların dışında üretirseniz, sadece dikey formatta (9:16) olduğundan emin olun. Makaralardaki çekimlere müzik veya efekt ekleyemezsiniz; yalnızca metin, çıkartmalar ve filtreler.

05. Metin ve çıkartma ekleyin

Kullanmak istediğiniz tüm görüntüleri kestikten sonra, > seçeneğine tıklayın . Bir sonraki ekranda metin, çıkartma ve filtreler ekleyebilirsiniz. Mevcut mekanikler ve yazı tipleri büyük ölçüde Instagram Hikayelerindekiyle aynıdır.

Temel fark, metnin görünüp kaybolmasını istediğiniz anı seçebilmenizdir. Bu esneklik, öğreticiler, devam etmekte olan videolar veya video listeleri için metin anlatıları oluşturmak için kullanılabilir.

Eklediğiniz her metin, ekranın altında küçük bir siyah dikdörtgen oluşturacaktır. Belirli bir metin parçasını seçmek için, beyaza çevirerek ilgili dikdörtgeni tıklayın. Ardından, metnin ne zaman görünüp kaybolacağını seçmek için aşağıdaki çubuktaki giriş ve çıkış noktalarını sürükleyebileceksiniz.

Instagram Hikayelerinin aksine, metne eklemeye çalıştığınız hiçbir etiket çalışmayacaktır. Bunları daha sonra başlığa eklemeniz gerekecek.

06. Bir başlık yazın ve etiket ekleyin

Makaranızı başka bir yerde kullanmak üzere cihazınıza kaydetmek istiyorsanız, şimdi indirme simgesine üst ortadaki indirme zamanı. TikTok’tan farklı olarak Instagram, indirilen videodan tüm üçüncü taraf sesleri kaldıracaktır. Tersine, filigran eklemez.

Bundan sonra , son ekrana ilerlemek için > seçeneğine tıklayın . Burada, Makaranızın sol alt kısmında görünecek bir başlık ekleyebilirsiniz. Ayrıca, ‘Beslemede de paylaş’ı açarsanız, standart bir Instagram gönderisi biçiminde Makaranızın altında görünecektir. 

Instagram’daki herhangi bir içerikte olduğu gibi, başlığa bahsetme etiketleri ve hashtag’ler eklemek, Reel’inizin daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olabilir.

07. Makaranızı Paylaşın

Herhangi bir şeyi yeniden düzenlemek isterseniz, bu aşamada yine de geri okunu tıklayabilirsiniz. Aksi takdirde, profilinizde göründüğünde kapak olarak kullanmak istediğiniz videonun noktasını seçmek için Kapağı tıklayın, ardından Paylaş’ı tıklayın.

Herkese açık bir hesabınız varsa, Reel’iniz Instagram’ın Keşfedin sayfasında görünebilir. Siz yorum yapmayı devre dışı bırakmadığınız sürece insanlar yorum yapabilir. Yayınlanan Makaranızı açın ve yorum yazmayı devre dışı bırakma veya Makaranızı silme seçeneğini bulmak için sağ alttaki üç noktayı tıklayın.

Orijinal ses kullandıysanız, diğer kullanıcılar artık bunu kendi Makaralarında kullanabilecek. Bu, içeriği geri dönüştürme seçenekleri şu an için geçerli, ancak Instagram, TikTok’un Duet’ine dayanan bir Remix özelliği sunmaya başlıyor. Bu, kullanıcıların içeriğin kendi versiyonunu yanında kaydederek bir Makaraya yanıt vermesine olanak tanır. Bu seçeneği Ayarlar’dan etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkün olacaktır.

Continue Reading

Instagram

Instagram’a yeni başlayanlar için 11 tane ipucu

Instagram , en popüler sosyal ağlardan biridir. Görsel olarak çekici ve hareket halindeyken erişmesi kolay olmas…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Instagram , en popüler sosyal ağlardan biridir. Görsel olarak çekici ve hareket halindeyken erişmesi kolay olmasının yanı sıra, Instagram’ı nasıl kullanacağınızı öğrenmek de oldukça basit .

Aşağıdaki ipuçları, kendi Instagram deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir, böylece takipçilerinizi büyütebilir ve katılımı artırabilirsiniz.

İlginç, Renkli Fotoğraflar ve Videolar Yayınlayın

Tatlı fotoğrafı

Instagram , özellikle daha fazla etkileşim istiyorsanız, takipçilerinize değer sağlamakla ilgilidir . Bu durumda amacınız, mutluluk, mizah, motivasyon, nostalji, aşk veya başka herhangi bir şey gibi bir tür duygu uyandıran fotoğraflar ve videolar yayınlamak olmalıdır. Çok sayıda renge sahip yüksek kaliteli fotoğraflar Instagram’da en fazla aksiyonu alma eğilimindedir.

Filtre Etkileriyle Aşırıya Kaçmayın

Çok fazla filtreye sahip fotoğraf

Instagram , görünümü ve stili otomatik olarak iyileştirmek için fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz bir dizi filtre sunar , ancak bu eğilim şimdiden zirveye ulaşmış gibi görünüyor. İnsanlar renkli ancak nispeten doğal görünen fotoğraflar ve videolar isterler. Filtre efektleri cazip gelse de, fotoğraflarınızın çoğunda rengi ve kontrastı normal tutmak için bunları kullanımınızı sınırlandırmaya çalışın.

Hashtag kullanmaktan çekinmeyin, ancak bunları tutumlu kullanın

Hashtag en İnternet

Hashtag kullanmak , Instagram’da erişiminizi artırmanın, daha fazla katılımı teşvik etmenin ve hatta yeni takipçiler çekmenin harika bir yoludur. Ne yazık ki, bazı insanlar bunu çok ileri götürüyor. Başlıkları genellikle hashtag’lerle şişirilir – bunların çoğu fotoğraflarının konusuyla bile alakalı değildir. Hashtag kullanmaya karar verirseniz, minimumda tuttuğunuzdan ve yalnızca alakalı anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun.

Harika Yeni İçerik Bulmak için Keşfedin Sekmesini (Popüler Sayfa) kullanın

telefonda web aranıyor

Instagram’daki Keşfet sekmesi, en popüler fotoğrafların ve videoların bazılarının öne çıkarıldığı yerdir . Burada gösterilen fotoğraflar, takip ettiğiniz kişilerin beğendiği veya yorum yaptığı fotoğraf ve videolara göre size özel olarak hazırlanır. Alt menüdeki büyüteç simgesine dokunarak bu sekmeyi düzenli olarak kontrol ederek takip edebileceğiniz veya etkileşim kurabileceğiniz yeni kullanıcılar bulabilirsiniz .  

Takipçilerin İlgisini Çekmek İçin Sıklıkla Gönderi Paylaşın

Arabanın penceresinden el sallayarak çocuk

Takipçilerinizi meşgul etmek istiyorsanız, düzenli olarak yeni içerik göndermeniz gerekir. Bu, günde 10 fotoğraf göndermeniz gerektiği anlamına gelmez. Aslında, günde bir kez veya en az günde bir kez gönderi yayınlamak, mevcut takipçilerinizin ilgisini çekecek kadar sık ​​olmalıdır. Uzun süre paylaşım yapmadan giderseniz birkaç takipçi kaybederseniz şaşırmayın.

Belirli Kullanıcılarla İletişim Kurmak için Instagram Direct’i Kullanın

Adamın elleri telefonla şehir fotoğrafları çekiyor

Takipçilerinizi meşgul etmek için sık sık paylaşımda bulunmak iyi bir fikir olsa da, bazen tüm takipçilerinize herkese açık bir şekilde bir şeyler yayınlamak her zaman gerekli olmayabilir. Yerine. Bir fotoğraf veya video ile özel olarak doğrudan mesaj göndererek bir veya daha fazla belirli kullanıcıyı hedefleyebilirsiniz . Instagram Direct , içeriğinizi herkese aynı anda yayınlamanıza gerek kalmadan belirli kullanıcı gruplarıyla bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

Takipçilerinizle Etkileşim Kurun

Renklere göre gruplara ayrılmış insanlar, küme analizinin istatistiksel tekniğini temsil eder.

Fotoğraflarınızı düzenli olarak beğenen ve yorum yapan en sadık takipçilerinizi asla görmezden gelmeyin! Bu, sonunda insanları uzaklaştırmanın kesin bir yolu. Bunun yerine, takipçilerinize kendilerini değerli hissettirmek istersiniz. Yorumlarına yanıt verin, hatta hesaplarına bakın ve birkaç fotoğrafını beğenin. Yorumları takip etmek ve hangi kullanıcıların sizinle en çok etkileşime girdiğini görmek için Iconosquare (eski adıyla Statigram) gibi üçüncü taraf bir araç kullanabilirsiniz .

Takipçi Satın Almak İçin Cazip Olmayın

Erkek ve kadın para alışverişi çizimi

Instagram takipçileri satın alma konusunda çok fazla heyecan var. Ve oldukça ucuza bazı büyük rakamlar alabileceğiniz doğru. Onları satın almanın sorunu, çoğunlukla sahte olmaları ve pasif olmalarıdır. Hesabınız, 15.000 takipçiniz olduğunu, ancak fotoğraflarınız ve videolarınız hakkında neredeyse hiç beğeni veya yorum bulunmadığını gören kullanıcılara biraz garip görünebilir. Gerçek angajmana sadık kalın. Her şey sayılarla ilgili değil.

Shoutoutlarla Deney Yapın

kopya alanı ile bağırarak ağız

Mevcut takipçilerinizle etkileşimde bulunmak her zaman tavsiye edilir, ancak ne kadar çok kişiye ulaşırsanız o kadar iyidir. Bir yaparak not out veya s4s aynı takipçisi aralığında başka bir hesapla daha fazla kişiye ulaşmak için çok hızlı ve etkili bir yoldur. İki kullanıcı temelde diğerine kendi hesaplarında bir not göndermeyi kabul eder. Bu aslında birçok Instagram kullanıcısının hesaplarını binlerce kişi büyütmek için kullandığı ana tekniktir.

En Son Instagram Trendlerini Takip Edin

Akıllı telefon ile kendi kendine portre çeken üç arkadaş

Hashtag’ler ve shoutout’lar harika, ancak bunlar gibi trendlerin bile sonunda bir son kullanma tarihi olacak. Instagram sizin için büyük bir sosyal ağ platformuysa, geride kalmaktan ve kendinizi değerli takipçilerinizi kaybetme riskine atmaktan kaçınmak için en son trendlere ayak uydurmak önemlidir.

Hikayeler Gönder

Telefondan hoşlanan insanlarla Instagram resmi
 

Hikayeler daha az kalıcıdır, takipçilerinizin görmesi için gönderebileceğiniz daha çok “anlık” içerik parçalarıdır. 24 saat sonra otomatik olarak kaybolan hem fotoğraf hem de video biçiminde gelirler. Beslemenin üst kısmında görülebilirler (dairesel baloncuklar şeklinde). Hikayeler, takipçilerinizle bağlantı kurmak, paylaşmak ve etkileşim kurmak için daha rahat bir yol sunar.

Continue Reading

Trending

http://maps.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://plus.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.uk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.br/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.hu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.id/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.in/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.jp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.mx/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.th/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.au/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ch/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.es/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.fi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.nl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.no/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.fr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.co/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.hr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.il/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.my/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.nz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.tr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.za/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ae/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.bg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://ipv4.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ee/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.hk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.ie/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ro/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ru/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.se/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.si/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ua/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.vn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.at/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.ao/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.bn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.bw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.cat/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ck/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.do/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.fj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.gt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.hn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ht/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.im/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.je/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.jm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.kg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.kh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.kw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ly/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.mm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.mz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ni/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.om/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.sv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.tz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.ug/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.vc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.vi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ac/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ad/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.af/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ag/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.ai/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.al/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.am/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.as/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ba/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.bs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ci/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.cy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.fm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ga/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ke/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.la/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.li/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ma/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.md/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.me/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.mv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.mw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ne/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.nr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.nu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ps/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.sc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.sl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.so/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.sr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.st/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.td/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.tm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.to/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.uz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.vg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.vu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ws/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.cr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ec/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.eg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.et/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.gh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.iq/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.is/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.jo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.lb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.mt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.na/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.np/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.pa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.py/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.qa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ve/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.by/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://cse.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://ditu.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.cu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.lk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.ls/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ml/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.nf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ng/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ki/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://clients1.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ac/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ad/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ae/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.af/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ag/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ai/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.al/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.am/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ao/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ar/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.as/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.at/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.au/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ba/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.com.bn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.br/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.bw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.by/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cat/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ch/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ci/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ck/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?q=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.co/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.cr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.do/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ec/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ee/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.eg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.et/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.fj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ga/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.hk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ht/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.id/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.iq/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ie/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.il/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.im/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.in/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.io/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.is/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.je/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.jm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.jo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ke/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ki/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.kr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.la/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.lb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.li/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ls/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ly/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ma/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.md/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.me/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ml/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mx/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.my/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.mz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.na/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ne/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.nf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ng/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ni/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.no/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.np/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.nz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.om/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ps/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.py/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.qa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ro/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ru/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.se/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.si/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.so/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.st/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.td/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.th/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.to/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.tz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ua/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ug/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ve/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.vg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.vi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ws/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.za/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?q=https://www.riweblog.com/