Connect with us

Kripto Para

Ripple (XRP) davası sonucu ne zaman saat kaçta açıklanacak?

Ripple (XRP), kritik dava dönemi için beklenen günde. 22 Şubat’ta gerçekleşecek davada Birleşik Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu…

Published

on

Google News XX Sitesi

Ripple (XRP), kritik dava dönemi için beklenen günde. 22 Şubat’ta gerçekleşecek davada Birleşik Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bunu Ripple ile birlikte sunacak. Ripple davası yatırımcının takip edeceği konu olacak. Peki Ripple (XRP) vakası sonucu ne zaman açıklanacak? İşte o bilgi, RIPPLE (XRP) DAVA SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ripple (XRP) vakası için kritik gün girildi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Boras Komisyonu (SEC) ile dava açan Ripple, şirket ve iki üst düzey yöneticisiyle yasadışı menkul kıymet satmakla suçlandı. Aralık ayında açılan ilk davada kripto para piyasasında yarıya düşen XRP, dolaylı olarak da yatırımcılarını tedirgin ediyor.

Ripple’daki dava süreci, 22 Şubat’ta yapılacak ilk mahkemenin açıklaması için merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz hafta iki tarafın bundan taviz verilmeyeceğine dair yaptığı açıklama bugün olumlu veya beklenen sonucu artırdı.

Sonraki mahkeme tarihleri davada daha büyük önem taşıyacak. Ancak akşam meydana gelmesi beklenen ilk davanın sonucu yine de kritik önem taşıyacak.

JED MCCALEB İDDİALARI DİKKAT ÇEKİYOR

JED MCCALEB İDDİALARI DİKKAT ÇEKİYOR

Ripple Yatırımcıları birçok sosyal ağda hak iddia ediyor. Elinde Screen XRP bulunan JED McCaleb’in elinde düzenli olarak XRP sattığı iddia ediliyor. JED McCaleb’in Ripple ile yaptığı anlaşmadan dolayı belli bir miktar satış yapabileceği iddiaları arasında yer alıyor ve bu da kuliste XRP değerinin yükseldiği yönündeki iddialar arasında yer alıyor.

Ripple, JED McCaleb’in öncelikli çalışmaları, yeni bir kripto para birimi oluşturarak Stellar Lumens’i kurdu

Continue Reading
1 Comment

1 Comment

  1. su tesisatçısı

    26 Şubat 2021 at 12:53 pm

    Olumlu yada olumsuz her haber yapıldığında fiyatları etkiliyor bu durum. Reklamın iyisi kötüsü olmaz durumu heryerde olduğu gibi burada da geçerli

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para

Kripto Para “Cryptocurrency” Nedir?

Bir kripto para birimi , kriptografi ile güvence altına alınan dijital veya sanal bir para birimidir , bu da sahteciliği veya çift harcam…

Published

on

By

Cryptocurrency Nedir?

Google News XX Sitesi

Bir kripto para birimi , kriptografi ile güvence altına alınan dijital veya sanal bir para birimidir , bu da sahteciliği veya çift harcama yapmayı neredeyse imkansız hale getirir. Birçok kripto para birimi, blok zinciri teknolojisine dayalı merkezi olmayan ağlardır – farklı bir bilgisayar ağı tarafından uygulanan dağıtılmış bir defterdir. Kripto para birimlerinin tanımlayıcı bir özelliği, genellikle herhangi bir merkezi otorite tarafından verilmemeleri ve onları teorik olarak hükümet müdahalesine veya manipülasyonuna karşı bağışık hale getirmeleridir.

TEMEL ÇIKARIMLAR

  • Kripto para birimi, çok sayıda bilgisayara dağılmış bir ağa dayalı yeni bir dijital varlık biçimidir. Merkezi olmayan bu yapı, hükümetlerin ve merkezi otoritelerin kontrolü dışında var olmalarına izin verir.
  • “Kripto para” kelimesi, ağı güvenli hale getirmek için kullanılan şifreleme tekniklerinden türetilmiştir.
  • İşlem verilerinin bütünlüğünü sağlamaya yönelik organizasyonel yöntemler olan blok zincirler, birçok kripto para biriminin önemli bir bileşenidir.
  • Pek çok uzman, blockchain ve ilgili teknolojinin finans ve hukuk da dahil olmak üzere birçok sektörü bozacağına inanıyor. 
  • Kripto para birimleri, yasadışı faaliyetler için kullanımları, döviz kuru dalgalanmaları ve bunların altında yatan altyapının güvenlik açıkları dahil olmak üzere bir dizi nedenden dolayı eleştirilere maruz kalıyor. Bununla birlikte, taşınabilirlikleri, bölünebilirlikleri, enflasyon direnci ve şeffaflıkları nedeniyle de övgü aldılar.

Kripto Para Birimlerini Anlamak

Kripto para birimleri, sistem içindeki defter girişleri ile temsil edilen sanal “belirteçler” cinsinden ifade edilen güvenli çevrimiçi ödemelere izin veren sistemlerdir. “Kripto”, eliptik eğri şifreleme, genel-özel anahtar çiftleri ve karma işlevler gibi bu girişleri koruyan çeşitli şifreleme algoritmaları ve kriptografik teknikleri ifade eder.

Cryptocurrency Türleri

Image result for Cryptocurrency

İlk blok zinciri tabanlı kripto para birimi, hala en popüler ve en değerli olan Bitcoin’di . Bugün, çeşitli işlevlere ve özelliklere sahip binlerce alternatif kripto para birimi var. Bunlardan bazıları Bitcoin’in klonları veya çatalları , diğerleri ise sıfırdan oluşturulmuş yeni para birimleridir.

Bitcoin, 2009 yılında ” Satoshi Nakamoto ” takma adıyla bilinen bir kişi veya grup tarafından piyasaya sürüldü . 1

  Kasım 2019 itibarıyla, dolaşımda olan ve toplam piyasa değeri yaklaşık 146 milyar dolar olan 18 milyondan fazla bitcoin vardı. 2

“Altcoins” olarak bilinen Bitcoin başarısı, tarafından kökenli rakip cryptocurrencies bazıları şunlardır Litecoin , Peercoin ve Namecoin yanı sıra Ethereum , Cardano ve EOS . Bugün, var olan tüm kripto para birimlerinin toplam değeri 214 milyar dolar civarında — Bitcoin şu anda toplam değerin% 68’inden fazlasını temsil ediyor. 3

Bugün kripto para biriminde kullanılan kriptografinin bir kısmı başlangıçta askeri uygulamalar için geliştirilmiştir. Bir noktada hükümet, silahlar üzerindeki yasal kısıtlamalara benzer şekilde kriptografiyi kontrol etmek istedi, ancak sivillerin kriptografi kullanma hakkı, ifade özgürlüğü gerekçesiyle güvence altına alındı. 

Özel Hususlar

Image result for Cryptocurrency

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin çekiciliği ve işlevselliğinin merkezinde, şimdiye kadar yapılmış tüm işlemlerin çevrimiçi bir kaydını tutmak için kullanılan ve böylece bu defter için oldukça güvenli ve paylaşılan ve kabul edilen bir veri yapısı sağlayan blockchain teknolojisidir. tek bir düğümün tüm ağı tarafından veya defterin bir kopyasını tutan bilgisayar tarafından. Oluşturulan her yeni blok, onaylanmadan önce her düğüm tarafından doğrulanmalıdır, bu da işlem geçmişlerinin taklit edilmesini neredeyse imkansız hale getirir. 

Pek çok uzman, blockchain teknolojisinin çevrimiçi oylama ve kitle fonlaması gibi ciddi kullanım potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor ve JPMorgan Chase (JPM) gibi büyük finans kurumları, ödeme işlemlerini kolaylaştırarak işlem maliyetlerini düşürme potansiyelini görüyor. 4  Bununla birlikte, kripto para birimleri sanal olduğundan ve merkezi bir veritabanında depolanmadığından, özel anahtarın bir yedek kopyası yoksa, dijital bir kripto para birimi bakiyesi bir sabit sürücünün kaybı veya imhası ile silinebilir. Aynı zamanda, paranıza veya kişisel bilgilerinize erişimi olan hiçbir merkezi otorite, hükümet veya şirket yoktur.

Cryptocurrency’in Avantajları ve Dezavantajları

Avantajlar

Kripto para birimleri, banka veya kredi kartı şirketi gibi güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan doğrudan iki taraf arasında para transferini kolaylaştırma vaadini taşır. Bunun yerine bu aktarımlar , açık anahtarlar ve özel anahtarlar ve Proof of Work veya Proof of Stake gibi farklı teşvik sistemleri kullanılarak güvence altına alınır .

 Modern kripto para birimi sistemlerinde, bir kullanıcının ” cüzdanı ” veya hesap adresi bir ortak anahtara sahipken, özel anahtar yalnızca sahibi tarafından bilinir ve işlemleri imzalamak için kullanılır. Para transferleri, kullanıcıların banka ve finans kurumları tarafından banka havaleleri için talep edilen yüksek ücretlerden kaçınmasına olanak tanıyan minimum işlem ücreti ile tamamlanır .

Dezavantajları 

Kripto para birimi işlemlerinin yarı anonim yapısı, onları kara para aklama ve vergi kaçakçılığı gibi bir dizi yasa dışı faaliyet için uygun hale getirir . Bununla birlikte, kripto para savunucuları genellikle anonimliğe çok değer verirler, bilgi uçuranların veya baskıcı hükümetler altında yaşayan aktivistlerin korunması gibi mahremiyetin faydalarını öne sürerler. Bazı kripto para birimleri diğerlerinden daha özeldir. 

Örneğin Bitcoin, çevrimiçi yasadışı iş yapmak için nispeten zayıf bir seçimdir, çünkü Bitcoin blok zincirinin adli analizi yetkililerin suçluları tutuklamasına ve kovuşturmasına yardımcı olmuştur. Bununla birlikte, izlemesi çok daha zor olan Dash , Monero veya ZCash gibi daha fazla gizlilik odaklı madeni para mevcuttur .

Cryptocurrency Eleştirisi 

Kripto para birimleri için piyasa fiyatları arz ve talebe bağlı olduğundan, bir kripto para biriminin başka bir para birimiyle takas edilebileceği oran büyük ölçüde dalgalanabilir, çünkü birçok kripto para biriminin tasarımı yüksek derecede kıtlık sağlar. 

Bitcoin bazı hızlı dalgalanmalar ve değer düşüşleri yaşadı, Aralık 2017’de Bitcoin başına 19.000 $ ‘a kadar yükseldi ve sonraki aylarda 7.000 $’ a düştü. 2  Kripto para birimleri bu nedenle bazı ekonomistler tarafından kısa ömürlü bir heves veya spekülatif balon olarak kabul edilir. 

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin herhangi bir maddi maldan kaynaklanmadığına dair endişeler var. Bununla birlikte, bazı araştırmalar, giderek artan miktarda enerji gerektiren bir Bitcoin üretmenin maliyetinin doğrudan piyasa fiyatı ile ilişkili olduğunu tespit etti.

Kripto para birimi blok zincirleri oldukça güvenlidir, ancak kripto para birimi ekosisteminin borsalar ve cüzdanlar dahil diğer yönleri bilgisayar korsanlığı tehdidine karşı bağışık değildir. Bitcoin’in 10 yıllık tarihinde, birkaç çevrimiçi değişim , bazen milyonlarca dolar değerinde “madeni para” çalınan bilgisayar korsanlığı ve hırsızlığa konu olmuştur. 5

Bununla birlikte, birçok gözlemci, kripto para birimlerinde değeri enflasyona karşı koruma ve takası kolaylaştırma olasılığı gibi, değerli metallerden daha kolay taşınması ve bölünmesi ve merkez bankalarının ve hükümetlerin etkisi dışında var olması gibi potansiyel avantajlar görüyor.

Continue Reading

Kripto Para

Kripto para birimleri daha kurumsal, daha az belirsiz hale geliyor

ripto para birimleri 2020’nin son çeyreğinde patladı ve toplam kripto piyasa değeri rekor seviyelere ulaştı…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Kripto para birimleri 2020’nin son çeyreğinde patladı ve toplam kripto piyasa değeri rekor seviyelere ulaştı. Bitcoin, çeyrek boyunca neredeyse üç katına çıktı, ardından Ethereum gibi birçok alternatif kripto para (‘altcoin’) tarafından değeri iki katına çıktı ve trend 2021’e kadar devam etti.

Kripto rallisi için önemli bir itici güç, artan kurumsal ilgi ve kripto endüstrisindeki girişimcilerin şirketlerin veya hükümetlerin kontrolü dışındaki standart finansal araçları yeniden oluşturabildikleri DeFi (‘merkezi olmayan finans’) hakkındaki artan coşku olmuştur. DeFi endüstrisi, ilk uygulama olarak Ethereum’dan USD gibi bir fiat para birimine ve daha gelişmiş çözümlere sabitlenmiş ‘stablecoin’lere dönüştü.

Ayrıca, işlem bant genişliğini daha güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde artırmak amacıyla Ethereum’a yükseltmenin ilk aşaması olan ETH 2.0 Aralık ayında başlatıldı. Soru, bu sürücülerin 2021 boyunca kripto boğa piyasasını koruyacak kadar güçlü olup olmadığıdır.

Merkezi olmayan bir para biriminin faydaları
İtibari para arzı, hükümetler ve merkez bankaları tarafından, istedikleri gibi para basma yeteneği aracılığıyla kontrol edilir. Batı Roma İmparatorluğu’nun erken bir örnek sunmasıyla, geçmiş yüzyıllarda birçok hiper enflasyon vakasına yol açtı. Hızla genişleyen bir imparatorluk ile askeri, lojistik ve idari harcamalar artmaya devam etti. Romalılar, hızla yükselen masrafları karşılamak için sürekli olarak daha düşük gümüş saflıkta yeni madeni paralar bastılar, serveti insanlardan uzaklaştırdı ve paranın değerini düşürdü. Bu madeni paranın değerinin düşürülmesi ve sonuçta ortaya çıkan hiper enflasyon, Batı Roma İmparatorluğu’nun çöküşüne katkıda bulundu.

Parasal sistemin devalüasyon korkusu tarihsel olarak insanları verimsiz takas yöntemlerine ve yeni zamanlarda altın gibi enflasyondan korunan varlıklara ve genel olarak emtialara yöneltti. Bitcoin hala güvenli bir liman olarak adlandırılamayacak kadar uçucu olsa da, kripto para birimlerinin merkezi olmayan doğası, Venezuela’nın II.Dünya Savaşı’ndan bu yana en kötü hiper enflasyon dönemlerinden birini yaşadığı 2018’de gösterildiği gibi, yatırımcıları enflasyona karşı bir koruma olarak cezbetmektedir. Bitcoin’in, tüm Bitcoin madenciliği yapıldığında 21 milyon BTC’lik sınırlı arzıyla, altın gibi bazı nadir emtialara benzer özelliklere sahiptir. Bu benzetmeyi kullanarak Bitcoin, mevcut itibari para sisteminin çöküşünde finansal bir seçenek olarak görülebilir,

Ethereum Darboğazını Düzeltme
Sınırlı Bitcoin arzı ve madencilik yoluyla işlemlerin doğrulanmasıyla ilişkili yüksek enerji maliyetleri ile Bitcoin, Ethereum gibi diğer kriptolardan daha fazla bir değer deposu olarak kabul edilir. Ethereum ayrıca arzın yaklaşık yüzde 50’sinin endüstriyel uygulamalara gittiği emtia alanındaki gümüş gibi endüstriyel uygulamalara da sahiptir. Ethereum ağı, ağda gerekli işlem ücretleri ödendiği sürece, belirli koşullar karşılandığında otomatik olarak çalışan önceden programlanmış işlemler olan akıllı sözleşmelerin oluşturulmasına izin verir. Bu akıllı sözleşmeler, mülk sahipliğini kaydetme, sigorta taleplerini işleme veya oylama sistemlerini yönetme gibi finans endüstrisi dışında geniş uygulamalara sahiptir.

Ethereum ağı saniyede yalnızca küçük miktarda işlemin işlenmesine izin verdiğinden, geniş uygulama yelpazesi şu anda oldukça kısıtlıdır. Bu, katılımcılar bant genişliği için rekabet ederken yüksek işlem ücretlerine neden olur, bu nedenle ETH 2.0 yükseltmesi büyüyen ağ için çok önemlidir. Ethereum ağındaki benzersiz aktif adreslerin sayısıyla ölçülen kullanıcı hacmi, aktif adres sayısının yeni zirvelere ulaştığı Bitcoin’in aksine, 2017’nin sonundaki en yoğun faaliyetten hala çok uzak.

Kaynak: bitinfocharts.com

ETH 2.0 yükseltmesi, bant genişliğini önemli ölçüde artırmanın yanı sıra, doğrulama sürecini, ETH’ye kendilerinin yatırım yapması gerekmeyen, enerji yoğun madencilerden uzaklaştıracaktır. Değiştirme, ETH sahiplerinin kendi ETH’lerinin bir kısmını hisseye ve doğrulama sürecine katılmaya karar verebilecekleri bir hisseli çerçeve olacaktır. Bunu yaparak, yeni çıkarılan ETH’den ödüller alacaklar, ancak herhangi bir şekilde işlemleri değiştirmeye çalışırlarsa hisselerinin bir kısmını kaybedecekler. Sürekli yeni ihraç akışı, ETH’yi doğası gereği enflasyonist hale getirir ve aktif olarak hisseye katılmayan uzun vadeli bir sahip, değerde bir sızıntı yaşar. Bununla birlikte, Ethereum’un genel amacı, yeterli doğrulayıcıya sahip olmak için enflasyonu yeterince düşük bir seviyede tutmak ve böylece ağı güvende tutmaktır.

Money-movers.info’ya göre, Ethereum ağındaki günlük sabit değer, Eylül ayında Bitcoin ağını aşarak BTC’nin aksine ETH’nin uygulama açısından kullanıldığını gösterdi. Bununla birlikte Bitcoin, yıl sonuna yakın bir zamanda liderliği geri aldı ve yatırımcıların BTC boğa koşusuna katılma konusundaki kızgın ilgisini ve yüksek ETH ücretlerinin etkisini ifade etti.

7 Ocak 2021 tarihli anlık görüntü. Kaynak: Money-movers.info

Kripto maruziyetini opsiyonlara benzer şekilde kullanma
Mevcut finansal piyasalarda, yatırımcılar pozitif getiri elde etmek için hisse senetlerine ve hisse senedi bağlantılı araçlara bakmalıdır. 2020’de kripto yatırımcıları büyük olasılıkla büyük karlar elde etmiş olsalar da, kripto para birimlerindeki devasa dalgalanma ticaret yaparken dikkatli olmayı gerektiriyor. Bu, piyasaların yükselen küresel Covid-19 enfeksiyon sayıları karşısında paniğe kapıldığı bir günde BTC ve ETH’nin değerinin yarısına yakınını kaybettiği geçen yılın Mart ayı ortasında örneklenmişti. Enflasyona karşı bir korunma olmasının yanı sıra, kripto endüstrisine yapılan bir yatırım, portföyünüze bir bahis olarak bir opsiyon eklemeye benziyor, bu da sıfır değerine düşürülme veya çok kat getiri sağlama olasılığına sahip.

2021’e bakıldığında ve spekülatif yatırımcıların geçmişine bakıldığında, kripto alanındaki olumlu duygu, artan ağ taleplerine ayak uydurmak için teknolojik altyapının başarılı gelişmelerinin yanı sıra artan ana akım benimsemesine dayanıyor. Aynı zamanda, düzenleyici zorlukların tehditleri ve bir arka kapı bulan bilgisayar korsanları hala ufukta gizleniyor.

2020’de kripto para birimleri belirsizlikten kurumsal olmaya doğru hareket etmeye başladı. Bunu yönlendiren iki şey var: portföyünüzün yüzde 3 ila 5’ini çok kat getiri sağlayabilecek bir şeye yatırma fırsatı ve dolaşımdaki inanılmaz miktardaki itibari para. Genç nesiller ve şimdi giderek daha fazla para yöneticileri, teknolojinin teminat değeri olmaksızın paradan daha uzun süre dayanacağına bahse girmeye isteklidir.

Continue Reading

Kripto Para

Pi Network Nedir? Pi Coin Nasıl Kazanılır?

Son günlerde çeşitli platformlarda adından sıkça söz ettiren Pi Coin yeni nesil dijital bir kripto para birim…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Hâlâ blockchain teknolojisinin ilk günlerindeyiz ve Pi ağı ve madeni para kalabalık bir alan arasında öne çıkmayı umuyor. Pi coin şu anda beta modunda, ancak kullanıcıları ağızdan ağza ağa düğüm olarak eklemeyi düşünüyorlar. Pi Network nedir, borsaya ne zaman girecek?

Pi Network Nedir?

Son günlerde çeşitli platformlarda adından sıkça söz ettiren Pi Coin yeni nesil dijital bir kripto para birimidir. Temel mottoları ise dünyada en çok kullanılan platform olmak ve üyeler arasında dijital parayla hizmet veren bir pazar oluşturabilmektir.

Pi Coin, Stanford üniversitesinde bulunan üç girişimci tarafından kullanıma sunulmuştur. Stellar platformu temel alınarak ortaya çıkarılan Pi, gelişim sürecinde Stellar platformunun madencilik işlemine izin vermemesine rağmen yaptıkları güncellemeler ile madencilik işlemini simüle ederek kişilerin yetenek ve liyakatine bağlı olan bir paylaşım modeli olmasını sağlamıştır.

Pi, temelde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile aynı mantığa sahip olsa da işleyiş açısından diğerlerinden ayrılmaktadır. Pi Coin Nedir? Sorumuzdan sonra Pi Network olarak da adlandırılan bu mantığı gelin kısaca inceleyelim.

Pi Network, üyelerin mal ve hizmet satın almak için doğrudan Pi harcayabilecekleri bir eşler arası pazardır. Pi network hem ios hemde androidte çalışan bir mobil uygulama yani app store ve play stora dan uygulamayı indirebilirsiniz. Pi network te pi coin kazanmak için günde 1 defa onay butonuna basamak yeterli. Davetiye kodu: riweflix

pi coin ile ilgili görsel sonucu

Peki Pi network kazım madencilik için cihazı kullanıyormu?

Pi Network internet ve elektriğe ihtiyaç duymadan kazım yapabilmenizi sağlıyor. Mobil uygulamalar üzerinden yapılan bu kazım işlemini bir kez başlattıktan sonra telefonunuzu kapatsanız bile Pi Network kazım işlemine devam ediyor.

Şuanda pi nin değeri var mı?

Maalesef şuanda borsalarda listelenmediği için pi nin değeri yok.

Pi Borsalarda Ne Zaman Listelenecek?

Pi’nin kripto para borsalarında listelenebilmesi için öncelikle kendi ana blok zincirine yani mainnet aşamasına geçmesi gerekiyor. Ayrıca sistemin tüm fonksiyonlarının da kopya bir blok zinciri ile test edilmesi de gerekiyor. Tüm bu testlerden sonra Pi’nin hatasız ve müdahale edilemeyecek bir şekilde çalıştığı kanıtlanırsa ana blok zincir olan Mainnet’e geçebilir. Tüm bu işlemlerden sonra ise kripto para borsaları Pi’yi listeleyebilir.

Şuan pi coin’in ne zaman borsalara gireceği hakkında bir bilgi bulunamamaktadır.

pi coin ile ilgili görsel sonucu

Pi Nework’E Nasıl Kayıt Olunur?

Bize 2 adet seçenek sunuyor biri facebook diğeride telefon numarası. ikisinden birisini kullanabilirsiniz ben telefon numarası ile kayıt olmayı göstereceğim.

Ülkemizi ve ülke kodumuzu seçiyoruz seçtikten sonra telefon numaramızı yazıp go tuşuna basıyoruz

Şifre belirlememizi istiyor güçlü şifre oluşturduktan sonra gönder butonuna basıyoruz.

Bir sonraki adımda hesabımızı oluşturmak için adımızı ve soyadımızı yazıp ve kullaınıcı adımızı belirleyip göndere basıyoruz.

Son olarakta uygulamaya kayıt olabilmek için sizden davetiye kodu istiyor davetiye kodsuz malesef uygulamaya giriş yapamıyorsunuz davetiye kodu kısmına benim davetiye kodumu yazabilirsiniz “riweflix” yazıp göndere basın.

Bu şekilde uygulamaya kaydımızı yapmış oluyoruz

Continue Reading

Trending

http://maps.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://plus.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.uk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.br/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.hu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.id/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.in/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.jp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.mx/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.th/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.au/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ch/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.es/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.fi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.nl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.no/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.fr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.co/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.hr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.il/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.my/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.nz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.tr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.za/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ae/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.bg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://ipv4.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ee/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.hk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.ie/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ro/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ru/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.se/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.si/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ua/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.vn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.at/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.ao/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.bn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.bw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.cat/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ck/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.do/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.fj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.gt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.hn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ht/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.im/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.je/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.jm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.kg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.kh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.kw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ly/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.mm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.mz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ni/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.om/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.sv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.tz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.ug/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.vc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.vi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ac/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ad/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.af/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ag/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.ai/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.al/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.am/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.as/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ba/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.bs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ci/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.cy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.fm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ga/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ke/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.la/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.li/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ma/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.md/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.me/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.mv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.mw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ne/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.nr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.nu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ps/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.sc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.sl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.so/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.sr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.st/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.td/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.tm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.to/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.uz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.vg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.vu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ws/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.cr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ec/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.eg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.et/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.gh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.iq/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.is/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.jo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.lb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.mt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.na/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.np/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.pa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.py/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.qa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ve/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.by/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://cse.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://ditu.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.cu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.lk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.ls/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ml/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.nf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ng/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ki/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://clients1.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ac/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ad/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ae/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.af/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ag/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ai/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.al/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.am/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ao/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ar/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.as/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.at/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.au/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ba/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.com.bn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.br/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.bw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.by/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cat/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ch/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ci/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ck/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?q=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.co/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.cr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.do/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ec/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ee/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.eg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.et/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.fj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ga/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.hk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ht/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.id/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.iq/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ie/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.il/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.im/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.in/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.io/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.is/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.je/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.jm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.jo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ke/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ki/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.kr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.la/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.lb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.li/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ls/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ly/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ma/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.md/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.me/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ml/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mx/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.my/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.mz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.na/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ne/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.nf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ng/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ni/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.no/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.np/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.nz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.om/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ps/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.py/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.qa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ro/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ru/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.se/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.si/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.so/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.st/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.td/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.th/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.to/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.tz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ua/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ug/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ve/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.vg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.vi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ws/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.za/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?q=https://www.riweblog.com/