Connect with us

Mobil

TELEFONDAN VİDEO DÜZENLEME UYGULAMASI!

Merhabalar bu videomuzda telefondan profesyonel bir şekilde nasıl video editlenir…

Published

on

Google News XX Sitesi

Merhabalar bu videomuzda telefondan profesyonel bir şekilde nasıl video editlenir, kurgulanır ve montajlanır bunu gösterdim. Videoda gösterdiğim uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

IOS: https://bit.ly/3nF2CUF
ANDROID: https://bit.ly/3nsbwEC
Link geçmeyi bilmiyorsan tıkla ve öğren!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mobil

Android’de Pano Nasıl Açılır?

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Kopyalama ve yapıştırma yeteneği, herhangi bir Android akıllı telefon veya tabletin temel ve basit bir işlevidir. Ancak, bir sonraki seviyeye geçmek istiyorsanız, kopyaladığınız her şeyi bulmak için pano özelliğinden tam olarak yararlanın. Başlayalım.

Android’deki birçok şey gibi, pano özelliği de cihazınızın dış görünümüne ve Android sürümüne bağlı olarak farklı şekilde çalışır . Samsung ve LG telefonların kendi yerleşik panoları vardır. Diğer cihazlar panoya yalnızca bir klavye uygulaması aracılığıyla erişebilir.

Bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, panoyu bir klavye uygulamasıyla kullanmaya odaklanacağız. Bu yöntem herhangi bir Android cihazda çalışacaktır.

İlgili: Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Öncelikle, pano özelliği olan bir klavye uygulamasına ihtiyacınız olacak. İki popüler seçenek Google’ın Gboard’u ve Microsoft’un SwiftKey’i . Bu iki uygulamadaki panolar çok benzer şekilde çalışır.

Eğer sonra klavye yüklü ve kurmak , biz panoya deneyebilirsiniz. Önce, bir metin veya bağlantı kopyalayın . Pano, görüntüleri desteklemiyor.

Ardından, kopyaladığınız şeyi yapıştırmak istediğiniz uygulamaya gidin ve klavyeyi açmak için metin kutusuna dokunun. Üst araç çubuğunda bir pano simgesi arayın.

İlgili: Google Asistan Nasıl Kullanılır

gboard panosu

Bu, panoyu açacak ve son kopyalanan öğeyi listenin önünde göreceksiniz. Metin alanına yapıştırmak için panodaki seçeneklerden birine dokunmanız yeterlidir.

panodan yapıştır

Android, öğeleri sonsuza kadar panoya kaydetmez. Bir süre sonra en eski pano öğeleri silinecektir. Hem Gboard hem de SwiftKey, bir saat sonra silinmelerini önlemek için öğeleri panoya “sabitlemenize” izin verir. Bu, bir öğeye uzun süre basarak ve “Sabitle” seçeneğini seçerek yapılabilir.

gboard pin panosu

Kendinizi Android’de çok fazla kopyalayıp yapıştırırken bulursanız, pano paha biçilmez bir araçtır. Bir çok şeyi aynı anda kopyalayabilir ve sonra ileri geri atlamadan bağımsız olarak yapıştırabilirsiniz.

İlgili: Android telefonunuzda depolama alanı açmak için basit yöntmeler

Continue Reading

IOS

iPhone veya iPad’inizde Siri’yi kullanmak için 10 ipucu

Bir iPhone veya iPad’iniz varsa, soru sormak veya bilgi almak için Siri ile nasıl konuşacağınızı muhtemelen zaten…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Bir iPhone veya iPad‘iniz varsa, soru sormak veya bilgi almak için Siri ile nasıl konuşacağınızı muhtemelen zaten biliyorsunuzdur. Ama Siri’de göründüğünden daha fazlası var…

Siri’yi nasıl ve ne zaman kullanacağınızı bilmek doğru tepkileri almanıza yardımcı olabilir. Dil, ses ve yanıt türlerini değiştirmek için Apple’ın sesli asistanını çeşitli şekillerde değiştirebilirsiniz. Dahası, gizliliğinizi daha iyi korumak için dikte geçmişinizi Siri ile silebilirsiniz.

Öncelikle, iPhone veya iPad’inizde en son işletim sistemi sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Gidin Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme . Zaten sahip değilseniz, en son güncellemenin indirilmesine ve kurulmasına izin verin. Şimdi, Siri’yi kullanabileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz tüm yolları inceleyelim.


Siri’yi Eğitin veya Yeniden Eğitin

Siri sizi sık sık yanlış anlıyorsa, onu sesinizle eğitmenin veya yeniden eğitmenin zamanı gelmiş olabilir. Bunu yapmak için Ayarlar> Siri ve Arama> “Hey Siri” yi Dinle’ye gidin ve onu kapatıp tekrar açın. “Hey Siri” yi kurmanız istenir. Devam’a dokunun. Ekranda görünen her cümleyi söyleyin. Bitirdiğinizde Bitti’ye dokunun. Sizi şimdi daha iyi anlayıp anlamadığını görmek için Siri ile tekrar konuşmayı deneyin.

İOS'ta "Hey Siri" kurulumunu dinleyin

Siri’nin İsimleri Telaffuz Etmesine Yardım Edin

Bazen Siri, genellikle Kişiler listenizdeki biri gibi bir adı yanlış telaffuz eder. Böyle bir durumda Siri şunu söyleyebilir: “Adlarını nasıl söyleyeceğimi öğrenmem gerekip gerekmediğini bana bildirin.” Daha sonra şöyle diyebilirsiniz: “Hey, Siri, [kişinin adını] nasıl telaffuz edeceğini öğren.” Siri, doğru kişiye sahip olduğunu onaylar ve ardından kişinin adını söylemenizi ister. Siri daha sonra size birkaç telaffuz seçeneği sunar. Dinlemek için her birinin yanındaki Oynat simgesine dokunun ve en iyi sesi çıkaranı seçin.

Siri'nin İsimleri Telaffuz Etmesine Yardım Edin

Siri’nin Sizi Duyduğunu ve Anladığını Onaylayın

İle iOS 14 artık tüm ekranı kaplayacak şekilde Apple yeni kompakt tasarıma Siri görünümünü değiştirdi. Bunun yerine, Siri sorgunuza yanıt verirken ekranın altında dönen bir top belirir. İstediğiniz bilgiler daha sonra ekranın üst kısmında açılır. Ancak Siri’yi görsel olarak değiştirebilir, böylece hem sorunuzun hem de sözlü yanıtının ekranda görünmesini sağlayabilirsiniz. Gidin Ayarlar> Siri ve Arama> Siri Yanıtları .

Önce Siri’nin ne zaman sesle yanıt vereceğini kontrol edebilirsiniz. Sözlü Yanıtlar bölümünde, Siri’nin size her zaman yanıt vermesi için Her Zaman’ı seçin . Siri’nin yalnızca Sessiz Mod kapalıyken konuştuğundan emin olmak için Etkileşimsiz Mod Kapalı Olduğunda öğesini seçin . Siri’nin sözlü yanıtlarını yalnızca “Hey Siri” dediğinizde sınırlamak için Yalnızca “Hey Siri” ile seçin .

Ardından, Siri’nin yanıtının ekranda göründüğünü görmek için Her Zaman Siri Altyazılarını Göster anahtarını açın . Sorunuzun veya yorumunuzun ekranda da göründüğünü görmek için Konuşmayı Her Zaman Göster anahtarını açın. Siri’ye sorunuzu ve her ikisinin de görüntülenen yanıtını görmek için bir şeyler sorun.

Siri'nin Sizi Duyduğunu ve Anladığını Onaylayın

Siri’nin Hatalarını Düzeltin

Sorunuzu ekranda görüntülemek için Siri’yi değiştirerek, Siri sizi yanlış anlarsa da düzeltebilirsiniz. Siri’ye bir soru sorun ama kasıtlı olarak bir kelimeyi yanlış telaffuz edin. Siri’nin yanlış yanıt verdiğini varsayarak, sorunuzun metnine dokunun ve ardından hatayı düzeltin. Bitti’ye dokunduğunuzda Siri, düzeltilen soruya yanıt verecektir.

Siri'nin Hatalarını Düzeltin

Mesajlarınızı Duyun

İPhone’unuzda müzik veya başka bir ses dinlerken aynı zamanda bir metin mesajı bekliyorsunuz. İkinci nesil AirPods, AirPods Pro veya belirli Beats kulaklıklarını kullanıyorsanız Siri’ye her yeni mesajı duyurmasını söyleyebilirsiniz. Ayarlar> Siri ve Arama> Mesajları Seslendir’e gidin . Anahtarı açın Siri ile Mesajlar duyurun ve kesin bir seçenek haline getirmektedir Mesajları gelen iletiler duyurun etkindir. Siri’yi mesajı okumadan yanıt gönderecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Desteklenen kulaklıkları veya kulaklığı kullanırken bir sonraki mesaj geldiğinde, Siri bunu sizin için yüksek sesle okur.

Mesajlarınızı Duyun

Siri’nin Dilini veya Sesini Değiştirin

Varsayılan olarak, Siri sizi anadilinizde ve kadın sesiyle anlar ve yanıt verir. Ama her iki yönü de değiştirebilirsiniz. Ayarlar> Siri ve Arama> Dil’e gidin ve Arapça, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve diğerleri arasından seçim yapın. Daha sonra, yeni dil için Hey Siri seçeneğini yeniden eğitmeniz istenebilir. Ardından, Siri Voice ayarını seçin. Belirli bir aksan seçebilir ve erkek ve kadın sesi arasında geçiş yapabilirsiniz.

İlişkili
Continue Reading

Android

Android’de Ağ Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir Wi-Fi ağına veya Bluetooth cihazına bağlanmada sorun yaşıyorsanız…

Published

on

By

Google News XX Sitesi

Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir Wi-Fi ağına veya Bluetooth cihazına bağlanmada sorun yaşıyorsanız, ağ ayarlarınızı sıfırlamanın zamanı gelmiş olabilir. Bunu yapmak herhangi bir çatışmayı ortadan kaldırabilir. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekecek.

Başlamadan önce bir uyarı. Ayarlar menüsünün bile cihazdan cihaza değişebildiği Android parçalanmasıyla ilgili sorunlar iyi bilinmekte ve belgelenmektedir. Neyse ki, birçok Android üreticisi artık cihazları özel bir arayüzle kişiselleştirmek yerine “stok” Android arayüzünü (veya benzer bir şeyi) kullanmayı tercih ediyor.

Hangi adımları izleyeceğinizden emin değilseniz, aynı sonuca ulaşmak için cihazınızda göreceğiniz şeyle büyük olasılıkla eşleşecekleri (veya yakından eşleşecekleri) için Android “stok” adımlarını izleyin.

Stok Android Cihazlarında Ağ Ayarlarını Sıfırla

“Stok” Android (8.1 Oreo veya daha yenisi) çalıştıran bir cihaz kullanıyorsanız, bu muhtemelen Google tarafından verilen Android arayüzünü (veya çok benzer bir şey) kullandığınız ve ağınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerektiği anlamına gelir ayarlar.

Bununla birlikte, Samsung cihaz sahiplerinin bir sonraki bölümdeki adımları izlemesi gerekecektir.

Ağ ayarlarınızı sıfırlamaya başlamak için ayarlar menüsünü açın. Bunu, uygulama çekmecenizdeki “Ayarlar” uygulama simgesine dokunarak yapabilirsiniz. Alternatif olarak, bildirim gölgesini görüntülemek için ekranınızın üstünden aşağı kaydırın ve ardından sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun.

Bildirim gölgesini görüntülemek için aşağı kaydırın ve "Ayarlar" dişli simgesine dokunun.

“Ayarlar” menüsünde, “Sistem” seçeneğine dokunun.

"Ayarlar" menüsünde "Sistem" e dokunun.

Ardından, cihazınızı sıfırlamak için mevcut seçenekleri görüntülemek için “Seçenekleri Sıfırla” yı seçin. Bunun yerine, cihazınıza bağlı olarak Gelişmiş> Sıfırlama Seçenekleri’ne dokunmanız gerekebilir.

"Sistem" menüsünde "Seçenekleri Sıfırla" ya dokunun.

“Sıfırlama Seçenekleri” menüsünde çeşitli sistem ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Ağ ayarlarınızı bir bütün olarak sıfırlamak için, Android sürümünüze bağlı olarak “Wi-Fi, Mobil ve Bluetooth’u Sıfırla” veya “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunun.

"Sıfırlama Seçenekleri" menüsünde, "Wi-Fi, Mobil ve Bluetooth'u Sıfırla" seçeneğine dokunun.

Devam etmek istediğinizi onaylamanız gerekecek. İşlemi başlatmak için “Ayarları Sıfırla” ya dokunun.

Ağ sıfırlama sürecini başlatmak için "Ayarları Sıfırla" seçeneğine basın.

Kilit ekranı PIN kodunuzu, parolanızı, parmak izinizi veya diğer kimlik doğrulama yöntemlerini sağlayın, ardından onaylamak için “Ayarları Sıfırla” ya dokunun.

Ağ sıfırlama işlemine başlamak için "Ayarları Sıfırla" ya dokunun.

Bu tamamlandığında, Android cihazınızın ağ ayarları varsayılan ayarlara sıfırlanır  ve değişiklikleri tamamlamak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir . Daha sonra Wi-Fi veya mobil ağınıza yeniden bağlanmanız veya Bluetooth cihazlarınıza önceki bağlantıları yeniden kurmanız gerekir.

Samsung Cihazlarında Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Çoğu üretici “stok” arayüzüyle Android tekdüzeliğine geçerken Samsung, Android akıllı telefonlar ve tabletler için kendi arayüzünü (en son adı “Tek UI” olarak adlandırılır) kullanmaya devam eden birkaç üreticiden biridir .

Ağ ayarlarınızı bir Samsung Android cihazında sıfırlamaya çalışıyorsanız, uygulama çekmecenizdeki “Ayarlar” uygulamasına dokunarak başlayın. Alternatif olarak, bildirim gölgesini görüntülemek için ekranınızın üstünden aşağı kaydırın ve ardından dişli simgesine dokunun.

Bildirim gölgesini görüntülemek için aşağı kaydırın ve ardından dişli simgesine dokunun.

“Ayarlar” menüsünde, “Genel Yönetim” seçeneğine dokunun.

"Ayarlar" menüsünde "Genel Yönetim" seçeneğine dokunun.

Cihazınızı sıfırlamak için mevcut seçenekleri görüntülemek için “Genel Yönetim” menüsünde “Sıfırla” seçeneğini seçin.

"Genel Yönetim" menüsünde "Sıfırla" ya dokunun.

Bir sonraki aşamaya geçmek için “Sıfırla” menüsünde “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneğine dokunun.

"Ağ Ayarlarını Sıfırla" seçeneğine dokunun.

Android’de ağ ayarlarınızın sıfırlanması, Wi-Fi ve mobil veri bağlantılarınızın yanı sıra önceden bağlanmış Bluetooth cihazlarının önceki tüm ayarlarını silecektir.

Devam etmekten memnunsanız, “Ayarları Sıfırla” seçeneğine dokunun.

Ağ sıfırlama işlemine başlamak için "Ayarları Sıfırla" ya dokunun.

Kimliğinizi bir PIN, parola, parmak izi veya diğer kimlik doğrulama yöntemleriyle doğrulamanız gerekebilir. Bunu sağlayın, ardından işlemi başlatmak için “Sıfırla” ya dokunun.

Sıfırlama işlemini onaylamak için "Sıfırla" ya dokunun.

Ağ ayarlarınızı sıfırladıktan sonra Samsung telefonunuzu veya tabletinizi yeniden başlatın. Bu tamamlandığında cihazlarınıza ve Wi-Fi veya mobil ağ bağlantılarınıza yeniden bağlanmanız gerekecektir.

Continue Reading

Trending

http://maps.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://plus.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.uk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.br/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.hu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.id/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.in/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.jp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.mx/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.th/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.au/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ch/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.es/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.fi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.nl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.no/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.fr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.co/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.hr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.il/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.my/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.nz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.tr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.za/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ae/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.bg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://ipv4.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ee/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.hk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.ie/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ro/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ru/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.se/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.si/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ua/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.vn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.at/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.ao/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.bn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.bw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.cat/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ck/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.do/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.fj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.gt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.hn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ht/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.im/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.je/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.jm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.kg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.kh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.kw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ly/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.mm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.co.mz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ni/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.om/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.sb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.sv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.tz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.ug/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.vc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.co.vi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ac/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ad/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.af/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.ag/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.ai/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.al/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.am/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.as/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ba/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.bs/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.bt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ci/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.cv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.cy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.dj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.fm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ga/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.gl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.gy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ke/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.la/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.li/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ma/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.md/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.me/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.mu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.mv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.mw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ne/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.nr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.nu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.pn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.ps/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.rw/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.sc/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.sl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.sn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.so/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.sr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.st/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.td/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.tj/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.tm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.to/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.uz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.vg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.vu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ws/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.co.cr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.dz/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.ec/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.eg/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.et/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.gh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.iq/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.is/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.jo/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.lb/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.mt/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.na/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.np/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.pa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.pr/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.py/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.com.qa/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.co.ve/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://maps.google.com.bh/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.by/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://cse.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://ditu.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.com.cu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.lk/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://maps.google.co.ls/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lu/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.lv/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.ml/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://images.google.com.nf/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.com.ng/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.tn/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://images.google.ki/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://clients1.google.com/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cd/url?sa=t&url=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ac/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ad/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ae/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.af/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ag/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ai/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.al/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.am/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ao/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ar/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.as/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.at/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.au/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.az/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ba/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.be/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bj/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.com.bn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.br/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.bt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.bw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.by/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.bz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ca/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cd/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cat/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ch/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ci/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ck/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cm/url?q=https://www.riweblog.com/ http://www.google.cn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.co/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.cr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.cy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.cz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.de/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.do/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.dz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ec/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ee/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.eg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.es/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.et/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.fj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.fr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ga/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ge/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.gt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.gy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.hk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ht/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.hu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.id/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.iq/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ie/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.il/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.im/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.in/url?q=https://www.riweblog.com/ http://google.io/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.is/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.it/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.je/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.jm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.jo/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.jp/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ke/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ki/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.kr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.kw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.kz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.la/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.lb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.li/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ls/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.lv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ly/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ma/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.md/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.me/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ml/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ms/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.mw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.mx/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.my/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.mz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.na/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ne/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.nf/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ng/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ni/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.no/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.np/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.nu/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.nz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.om/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pe/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ph/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.pr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ps/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.pt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.py/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.qa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ro/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rs/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ru/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.rw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sa/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sb/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.se/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sh/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.si/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.so/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.st/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.sr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.sv/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.td/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.th/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tj/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tl/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tm/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.to/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tr/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.tt/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.tw/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.tz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.ua/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ug/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uk/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.uy/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.uz/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vc/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.ve/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.vg/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.vi/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.com.vn/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.ws/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.za/url?q=https://www.riweblog.com/ https://www.google.co.zw/url?q=https://www.riweblog.com/