Ali Kınık Kimdir? Biyografisi - RiweBLog.Com
Şarkıcılar

Ali Kınık Kimdir? Biyografisi

Ali Kınık Kimdir?

Ali Kınık, 3 Şubat 1974 yılında Malatya’nın Akçadağ ilçesinde dünyaya gelmiştir. Anne ve babası ile güncel herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Türkiye’de müzisyen, besteci ve söz sanatı kimlikleri ile birlikte bilinmektedir.

Ali KINIK Çocukluğu ve Eğitim yaşamı

Çocukluğunun hepsi Malatya’da süren ünlü besteci Ali Kınık, çocukluğunda müzikle yakından ilgilenmiştir. Lise öğrenimini Malatya’da yapmıştır. Daha sonra üniversite sınavlarına girmiş ve sınav sonucu sonrasında Elazığ Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Buradan mezun olduktan sonra söz yazarlığı meydana getirmeye çalışıp başlamış ve yazıları ünlü mecmua, gazete ve kitaplarda yer alıp yayınlanmıştır.

Ali KINIK Kariyeri

Ali Kınık’ın müzik hayatına ilk adımı 1996 yılında çıkarmış olduğu “Beni Öldü Say” adlı albümü ile yapmıştır. Bu albüm tamamen kendisine ait olup kendi kaleminden ve bestesinden oluşmaktadır. Bu albümü meydana getiren firma Kültür Müzik’tir. Bu albümle sanatla piyasada büyük bir çıkış yapan Kınık, daha sonra 2003 yılında “Bu Şarkı” adlı albümü piyasaya çıkarıp devam ettirmiştir. Bu albümünde beğenilmesiyle sırası ile 2005 yılında “Bir Millet Uyanıyor” 2006 yılında “Duvar Yazısı” 2008 yılında “İsyan Şarkıları”, 2010 yılında “Ali Ayşe’yi Seviyor” adlı albümü çıkarmış ve sanatçı 2010 senesinde çıkardığı albümle gönüllerde taht kurmayı başarmıştır. Ondan sonra 2012 yılında “Düşe Kalka” ve 2015 senesinde “Kalbi Kırık Şarkılar” albümlerini çıkarmıştır.

Ali Kınık

Ali KINIK Albümleri

1996 – Beni Öldü Say
2003 – Bu Şarkı
2005 – Bir Millet Uyanıyor
2006 – Duvar Yazsıcaklık2008 – İsyan Şarkıları
2010 – Ali Ayşe’yi Seviyor
2012 – Düşe Kalka
2015 – Kalbi Kırık Şarkılar
Ali KINIK En Çok Sevilen Şarkıları
Son Bir defa
Bildiğin benzer biçimde Değil
Ali Ayşe’yi Seviyor
yalnız Değilsin
Bu Şarkı
Çal Kemancı
Kuralsız
Avare
Yalanmış
Kurtlar Sofrası

Ali Ayşe ‘yi Seviyor Albümünün Hikayesi

Ali Kınık, hemen hemen 20’li yaşlardayken “Ayşe” adında bir kızı sevip ilgi duymuştur. Sadece aşırı solcu bir aileye sahip olan Ayşe’nin ailesi Ali Kınık’ı istememiştir. Bunun üzerine Ali Kınık, Ayşe’ye ailesinden vazgeçmesini ve kendisiyle kaçmasını teklif eder. Ayşe’nin bu isteği geri çevirip yok demesinin üzerine Ali Kınık Ayşe’yi terk eder. Bunun üzerine de bu vakaya ithafen “Ali Ayşe’yi Seviyor” adlı albümü çıkarıp yayınlar. Bu albüm sanatçının en sevilen albümlerinden biri olup insanlar arasında ilgi duymuştur.

Ali KINIK Özel yaşamı

Ali Kınık, evli ve 1 çocuğu vardır. Çocuğunun Adı Göktürk Olmaktadır

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button