Bertan Asllani Kimdir? - Kaç yaşında? - RiweBLog.Com
Şarkıcılar

Bertan Asllani Kimdir? – Kaç yaşında?

Bertan Asllani Kimdir?, biyografi bölümümüzde Bertan Asllani Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Bertan Asllani Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

bertan asllani 1 (0) (0)

Ad Soyad Bertan Asllani
Meslek Şarkıcı
Yaşı 31 (1990-07-03)
Boyu 1,75
Kilosu 70 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Hazal Şenel
Doğum Yeri Kuzey Makedonya

Bertan Asllani Kimdir? Biyografi

Bertan Asllani, 3 Temmuz 1990 tarihinde Makedonya’nın Üsküp kentinde dünyaya gelmiştir. Üsküp Eski Türk Çarşısı’nda ‘Saatçi Selim’ olarak anılan esnafın oğludur.

Müzik ve sporla ufak yaşlarda ilgilenmeye başlamış ve kendi stüdyosunu halen 13 yaşında kurarak beste yapmaya başlamıştır.

2003 senesinde ilk albümünü yayınlayan Bertan Asllani, albümünü ise Arnavutça çıkartmıştır. Ailesinde her ne kadar Arnavut olsa da, bilmediği bir dilde şarkı söylemeyi de başarmıştır.

Hem Makedonya hem de Arnavutluk’ta iki albüm birden fazla video klip de yayınlayan şarkıcı, kısa bir sürede ün edinmeyi başarmış ve Türkiye’ye gelmiştir.

Türkçe olarak ilk kez ‘Damla Damla’ şarkısına klip çekerek yayınlayan Bertan Asllani, kliple dikkatleri çekmiş ve Tümay Özokur’ da bu sürede çalışmaya başlamıştır.

Murat Dalkılıç’a ‘Bir Hayli’, Demet Akalın’a ‘Gidenlerin Kalanları’, Gülben Ergen’de de ‘Bugünün Sevdalısı’ bestelerinde de imzası olan şarkıcı, bunun bunun yanında oyunculuğa da atılmıştır.

İlk olarak ‘Pis Yedili’ adlı dizi ile oyunculuğa başlayan Bertan Asllani, dizide Bertan kişiliğine hayat vermiştir. Daha sonra Göç Zamanı, Kimse Bilmez gibi yapımlarda da bulunan oyuncu, şimdilerde ise Exxen isimli dijital platformda yayına girecek olan ‘Öğrenci Evi’ adlı dizi ile seyirci karşısına çıkmaktadır.

2018 senesinde Aynur Aydın’ın Salla adlı video klibinin ve 2019 senesinde da Kimse Bilmez adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmıştır.

Yengeç burcu detaylarına sahip olan Bertan Asllani, 1.75 metre uzunlukta ve 70 kilogram ağırlıktadır.

Bertan Asllani’nin oynadığı bazı diziler ve filmler:

2021 – Öğrenci Evi (İnternet Dizisi)

2019 – Kimse Bilmez (TV Dizisi )

2016 – Göç Zamanı (Demir) (TV Dizisi)

29 Aralık 2020 Salı 10:26

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button