Cihat Duman kimdir? - Cihat Duman Biyografisi - RiweBLog.Com
Ünlü İnsanlar

Cihat Duman kimdir? – Cihat Duman Biyografisi

Cihat Duman kimdir?, evet sevgili okurlarımız bu biyografimizde sizlere önemli bir topluluğun kurucusu olan Cihat Duman’dan bahsetmek istiyoruz. Cihat Duman nereli?, Cihat Duman kaç yaşında?, Cihat Duman evli mi?,  Vetrehber platform kurucusu kimdir? gibi sorularınıza da biyografi yazımızla hemen yanıt verelim..

Cihat Duman Biyografisi

Cihat Duman kimdirVetrehber Topluluğu kurucu ve yönetim kurulu başkanı Cihat Duman 5 Şubat 2001 tarihinde Elazığ Merkez de dünyaya gelmiştir. Üç kardeş olup Babası Araştırmacı Yazar ve Yüksek Makine Mühendisi Annesi ise Ev Hanımıdır. Eğitimin ilk seneına 2008 de Ankara’da kalaba ilköğretim okulunda başlayan Duman, İlkokul da resme merak salarak Ankara resim yarışmasında 2.olarak büyük başarı elde etmiştir. Daha sonra Babasının işinden dolayı Elazığ’a gelip ilköğretimini Koç ilköğretim okulunda tamamlamıştır. Ortaokul öğrenimini ise Elazığ Cumhuriyet ortaokulunda bitirmiştir. Okumaya merak salıp etkin ve hızlı okuma kursuna katılıp başarıyla tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanmıştır. Lise öğrenimini ise Fatih Anadolu Lisesinde bitirip 2019 da mezun olmuştur.

Vetrehber Platformu

2021 de Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazanan Cihat Duman. Fakülteye başladıktan hemen sonra mesleki ve sosyal platformlara merak salmış ve Radyo ve TV yapımcılığı ve Mesleki Anlamda sertifikalar almaya başlamıştır. 2021 tarihin de “Vetrehber“ adında bir platform kurdu. Bu platforma yakın bir arkadaşıyla devam ederek daha fazla geniş bir kitleye hitap etmiştir. Veteriner Hekimlik mesleğinde alanında uzman kişilerle, Oda başkanları ve Dekan Hocalarla canlı yayınlar yapmaya başladı. Bu projeyle daha fazla destek görerek kendi ekibini oluşturmaya başladı. Türkiye de Tüm Veteriner Fakültelerin de temsilcilikler oluşturmaya başladı bunla da yetinmeyerek yurtdışına da uzanıp yurtdışın da “Vetrehber” Platformunu temsil eden temsilcilikler ve ekibini oluşturdu. Birçok projeye imza atarak Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil belgesi almaya hak kazandı. Bu platformu topluluğa çevirerek mesleki anlamda birçok ilke imza attı. Mesleki Dergiler de yazılar yazmaya başlayarak Veteriner Fakültesi Temsilcilerinin ve Ekibinin yazıları da yer almaya başladı. Kurum kuruluş ve birçok kişiye ziyaretler düzenleyerek kendini ve Topluluğunu tanıttı. Birçok ortak projeye imza attı.Yaptığı etkinlik projeler ile basında yer almaya başladı. Bu projeleri ekibiyle birlikte gerçekleştirirken aynı zamanda öğrenci olduğu fakültede Türk Veteriner Hekimler Birliği’nin (TVHB) Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Temsilcisi oldu. Birçok Ulusal ve Uluslararası Kongrelere katılarak katılım belgesi almaya hak kazandı. Şuan ulusal ve uluslararası marka patentli “Vetrehber” platformunun kurucu ve yönetim kuruluğu başkanlığı ve Türk Veteriner Hekimler Birliği Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Temsilciliğini yaparak öğrenim hayatına ve çalışmalarına devam eden Cihat Duman, bekar olarak hayatını sürdürmektedir.

Sosyal Medya İletişim

https://instagram.com/cihatdumaan

https://instagram.com/vetrehber

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button