Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografisi, Yaşı Kaçtır? - RiweBLog.Com
Ünlü İnsanlar

Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografisi, Yaşı Kaçtır?

Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi, bölümünde Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Haşmet Babaoğlu Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Haşmet Babaoğlu, 8 Mayıs 1955 senesinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul’da Anadolu yakasında çocukluk ve gençlik, Avrupa yakasında ise olgunluk çağını yaşadı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Siyaset Sosyolojisi yüksek lisansı yaptı. Akademik kariyer hülyası, serserilik sevdası, ansiklopedilere kapılanma derken kendini bir gün Nokta dergisinde buldu.

O günden bugüne Çeşitli dergilerde ve gazetelerde editörlük ve köşe yazarlığı yapan Haşmet Babaoğlu’nun; Herkes Birbirine Sevgi Herkese Karşı (1998), Bekle Beni Gelmeyeceğim (2001), Rüyalarını Ver Bana (İthaki, 2003) ve Haydi Kıralım Hayallerimizi (ithaki, 2004) adlı kitapları bulunmaktadır.

Hasmet Babaoglu Kimdir

Haşmet Babaoğlu, köşe yazarlığını Sabah gazetesinde sürdürmektedir. NTV’de bir klasik durumuna gelen “90 Dakika” programında Fuat Akdağ, Mehmet Y. Yılmaz ve Hıncal Uluç ile birlikte spor yorumculuğu yaptı.

ATV’de yayına giren “Yaşamdan Dakikalar” adlı söyleşi programında Hıncal Uluç, Sunay Akın, Nebil Özgentürk ile birlikte yorumculuk da yapmıştır. Selahattin Yusuf ile birlikte A Haber’de Kaçış Planı programını yapmaktadır.

İçeriğimiz Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum veya İletişim Kanalları Üzerinden bizlere bildirebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button