İsmail YK Kimdir? - Kaç yaşında? - RiweBLog.Com
Şarkıcılar

İsmail YK Kimdir? – Kaç yaşında?

İsmail YK Kimdir?, biyografi bölümümüzde İsmail YK Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. İsmail YK Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

İsmail YK Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

ismail yurtseven 1 (0) (0)

Ad Soyad İsmail Yurtseven
Meslek Şarkıcı
Yaşı 43 (1978-07-05)
Boyu 1,74
Kilosu 69 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Dilara
Doğum Yeri Almanya

İsmail YK Kimdir? Biyografi

İsmail YK, 5 Temmuz 1978 tarihinde Almanya’nın Hamm kentinde dünyaya gelmiştir. Asıl adı İsmail Yurtseven’dir. Babasının adı Ali Rıfat, annesinin adı Zerife’dir. Ailesi Sivas’tan Almanya’ya fabrika işçisi olmak için yerleşmiştir. Kardeşleriyle bir arada müzik yaptığı için Yurtseven Kardeşler’in kısaltmasını kullanmaktadır.

Henüz 5 yaşındayken bağlama ve gitar çalmaya başlamış ve 7 yaşındayken kardeşleri ile birlikte sahneye çıkmaya başlamıştır.

1985 ve 1987 senelerında Yurtseven Kardeşler ismiyle 2 amatör albüm çıkarmışlar ve amatör olmalarına rağmen dikkat çekmeyi başarmışlardır.

1988 senesinde ZDF televizyonunda ‘Nachbarn in Europa’ isimli programa davet edilen Yurtseven Kardeşler, yurt dışında yabancı bir televizyon programına davet edilen ilk Türk grup olarak kayıtlara geçmiştir.

Kardeşleriyle 1995 senesinde profesyonel olarak müzikle uğraşmaya başlayan İsmail YK, lise eğitimini bitirdiktan sonra bu alanda kariyer yapmaya odaklanmıştır. Konservatuvarda piyano ve gitar bölümünde eğitimi almıştır.  Ayrıca Yurtseven Kardeşler isimli müzik grubunun da en ufak solistidir.

1996 senesinde Almanya’da profesyonel olarak DJ’lik yapan şarkıcı, bunun bunun yanında çok sayıda enstrümanı çalabilme yetkisine de sahiptir. Ayrıca aranje ve müzik yönetmenliği de yapan İsmail YK, söz yazarlığı da yapmaktadır.

2004 senesinde ‘Şappur Şuppur’ albümünü paylaşımı yaptıktan sonra en önemli çıkışını bombabomba.com albümü ile yaşayan şarkıcı, 2 ödüle layık görülmüştür. Daha sonra ise ‘Allah Belanı Versin’ şarkısıyla çok ses getirmiştir.

Seda Sayan, Ebru Yaşar, Alişan ve Kibariye gibi ünlü sanatçılara beste de veren İsmail YK, 2010 senesinde ‘Yılın En İyi Sanatçısı’ ve ‘Yılın En Sevilen Sanatçısı’ unvanlarını almıştır.

Yengeç burcu detaylarına sahip olan İsmail YK, 1.74 metre uzunlukta ve 69 kilogram ağırlıktadır.

İsmail YK’nın bazı albümleri:

2008 – Bas Gaza

2009 – Haydi Bastır

2011 – Psikopat

2015 – Kıyamet

20 Aralık 2020 Pazar 15:37

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button