İzzet Çapa Kimdir Biyografisi ve Hayatı - RiweBLog.Com
Ünlü İnsanlar

İzzet Çapa Kimdir Biyografisi ve Hayatı

İzzet Çapa Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde İzzet Çapa Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. İzzet Çapa Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

c4b0zzet c387apa kimdir biyografisi ve hayatc4b1 1
İzzet Çapa Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

İstanbul’da şimdiye kadar açmış olduğu eğlence mekânları ve restoranlar ile tanınır hale gelmiş ünlü işletmeci ve iş adamı İzzet Çapa kimdir mekanlarının adını duymuş bir çok birinin sorduğu bir sorudur. 1965 senesinde doğan İzzet Çapa İstanbullu ve tek kardeştir. Bir dönem İstanbul’un bilinen gıda markası olan Çapamarka fabrikalarının kurucusu olan Bedii Çapa’nın oğludur.


Moda alanında tanınmış olan annesi Gürnar Çapa ile babası boşanmışlardır. İzzet Çapa’nın babasının ve annesinin diğer evliliklerinden doğan kardeşleri mevcuttur. Çocukluk senelerını İstanbul’un Beşiktaş semtinde geçirdi. Babasının başarılı bir iş adamı olması aracılığıyla ekonomik olarak sıkıntılar yetaptan büyüdü. Liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarındaki başarısı aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi’ni kazandı. İşletme bölümüne kayıt yaptıran İzzet Çapa, okuluna devam sorunu yaşadığı için mezun olamadı.

Üniversite senelerında tanıştığı ilk eşi Sema Heper bir ses sanatçısıydı. Sema Heper, İzzet Çapa’dan yedi yaş büyüktü. Yaklaşık iki sene kadar süren birliktelikleri 1983 senesinde evlilik ile neticelendi. Lakin üç sene evli kaldıktan sonra çift boşanmaya karar verdi. Evlendikten sonra eşi Sema Heper ile birlikte iş kurmaya karar verdiler. Bir moda evi açmaya karar veren çift ardından piyasada tutunamayınca iflaslarını ilan etmek durumunda kaldılar. Bu işin olumsuz sonuca varılmasından sonra İzzet Çapa, modacı olan annesinin gelinlik tasarım ve üretim işini devraldı.


İzzet Çapa’nın İşletmecilik Kariyeri

İşletmeciliğe ilk kez moda evi açarak başlayan fakat iflas eden İzzet Çapa nerelidir ve hangi mekanların sahibidir sorusu bir çok kişi için merak konusu olabilir. İstanbul’da doğup büyüyen İzzet Çapa, iş yaşamına da İstanbul’da başlamıştır. Moda evi hususunda istediği başarıyı yakalayamayan Çapa, eğlence sektörüne yöneldi ve şimdilerde bir çok lüks mekânın sahibi olarak tanınmaya başlandı. İlk işletmelerinden birisi olan ve meyhane konsepti ile açılmış eğlence merkezi olan Dedikodulu Meyhane kısa bir sürede tanınarak başarılar elde etmeye başladı.

Yaklaşık olarak dört sene bu mekânın işletmeciliğini ve yöneticiliğini yapan İzzet Çapa, ardından burayı devrederek yeni yatırımlara yöneldi. Bu arada istediği tarzda eğlence mekânını bulabilmek için Cahide, Akademi 14 gibi isimlerle bir çok işletme açtı. Bunlardan bazıları kapanırken bazılarını başka işletmecilere devretti. İstanbul’da gece yaşamı ve eğlence merkezleri denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri durumuna gelen İzzet Çapa, farklı semtlerde ve aynı zamanlarda açtığı Joke College, Longtable ve diğer eğlence mekânları ile eğlence piyasasında kendine önemli bir yer edindi. Kimisi kapanan kimisi de devredilen mekânlara sahip olan İzzet Çapa, şimdilerde hala eğlence merkezi işletmeciliğine sürdürmektedir.


İzzet Çapa’nın Gazetecilik ve Yazarlık Hayatı

İstanbul’un gece eğlencesini yönlendiren önemli isimlerden olan İzzet Çapa kaç yaşındadır sorusu kendisini gören bireylerin aklına takılan bir konudur. İzzet Çapa 1965 doğumludur ve iş yaşamına erken yaşta adım atmıştır. Başarılı bir iş adamı olan babası Bedii Çapa’yı örnek alarak iş adamı olma yolunda ilerlemeye başladı. İstanbul’un çeşitli yerlerinde hizmet verdiği gece kulübü ve gazino tarzı eğlence merkezlerinin işletmeciliğini üstlendi. Bu alanda başarılar yakalayarak adını duyuran İzzet Çapa, ardından gazeteci yazarlık mesleğine yöneldi.

Bu yönelme Habertürk gazetesinde çalıştığı sıralarda hazırladığı söyleşi ve röportajlar neticesinde yaşandı. Bu işleri takdir toplayan İzzet Çapa, Habertürk gazetesinin magazin eklerinde yazılar yazmaya başladı. Daha sonra Habertürk’teki yazarlık görevinden ayrılan Çapa, Hürriyet gazetesinin çıkardığı magazin eki olan Kelebek’te çalışmaya başladı. Bunun yanında televizyonda İzzet Paşa isminde bir program yapmaya başladı.


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button