Merve Mina Yıldırım Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır? - RiweBLog.Com
Ünlü İnsanlar

Merve Mina Yıldırım Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Merve Mina Yıldırım Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Haber muhabiri, televizyon programı sunucusu olmaktadır. 15 Kasım 1987 tarihinde İstanbul da dünyaya gözleriniz açmıştır. Özel Marmara Radyo TV Gazetecilik Anadolu Meslek Lisesi, Maltepe Üniversitesi mezunu olmaktadır. 1.70 m boyundadır ve 57 kilo olan Merve Yıldırım bekar biri olmaktadır.

Merve Mina Yıldırım Kariyer

Meslek yaşamına Lise 2. sınıfta Atv Haber’de staj yaptığı dönemde adım atarken hem diksiyon ve hem de İngilizce eğitimi almıştır. Staj bittikten sonra Star Tv Magazin Servisinde muhabir olarak çalışma hayatına başladı. Kültür, sanat ve magazin alanında hem kendisini geliştirmiştir hem de röportajlar yapmıştır. Sonrasında Kanal D Magazin ve TRT Müzik ile sunuculuk ve spikerlik kariyerine devam etmiştir.

Haberleri sunarken önünde yazı herhangi bir olmadığını ve doğaçlama anlattığını belirten Merve Yıldırım 8 senedir aşkın bir süre muhabirlik yapmaktadır. Fox Haber Merkezi’nde İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Murat Güloğlu ve Gülbin Tosun’un sunduğu haber bültenlerine canlı bağlantılar yapmıştır.

merve mina yıldırım

Bundan önceki senelerde muhabirlik yapan ve bize haberlerin aktarılmasını sağlayan Yıldırım, haberleri doğru bir şekilde aktarması ve habercilik anlayışına uygun bir şekilde davranarak mesleğini verimli olarak icra etmesi, Yıldırımı kısa sürede diğer muhabirlerden ayrı bir yere konmuş ve fark edilmesini sağlayarak meslek hayatına kamera karşısında devam etmesi sağlanmıştır.

7’den 70’e hitap eden güzel sunucu, sempatik ve neşeli tavırları ile kısa sürede izleyicinin dikkatiniüstüne çekmeyi başarmıştır. Haftaiçi hergün saat 13:30 da Fox TV ekranlarında yelpazesi geniş ve güncel konuları seyircilere sunup aktarırken, haberlerin bize doğru ulaşmasını sağlamaktadır. Programa davet edilen ünlü konuklarla eğlenceli sohbetler yapılırken diğer yandan da faydalı bilgiler izleyiciye aktarmaktadır.

merve mina yıldırım kimdir evli midir kaç yaşındadır

25 Mayıs 2018 tarihinden itibaren sunduğu Benden Söylemesi adlı programıyla da tanınmış Merve Mina Yıldırım, 20 Temmuz 2019 tarihinde Yıldırım uzun süredir FOX TV’de çeşitli programlarda, sunuculuk, muhabirlik yapmaktadır. İsmail Küçükkaya’nın olmadığı aylarda Çalar Saat programını da sunup devam etmiştir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button