Murat Dalkılıç Kimdir? - Kaç yaşında? - RiweBLog.Com
Şarkıcılar

Murat Dalkılıç Kimdir? – Kaç yaşında?

Murat Dalkılıç Kimdir?, biyografi bölümümüzde Murat Dalkılıç Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Murat Dalkılıç Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

Murat Dalkılıç Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

murat dalkilic 1 (0) (0)

Ad Soyad Murat Dalkılıç
Meslek Şarkıcı
Yaşı 38 (1983-08-07)
Boyu 1,71
Kilosu 67 KG
Burcu Aslan
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yüksek Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İzmir

Murat Dalkılıç Kimdir? Biyografi

Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Babasının adı Mehmet Sedat, annesinin adı Hanife Kural’dır.

İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Kuşadası’nda tamamlayan Murat Dalkılıç, halen 15 yaşındayken ilk müzik grubunu okulda kurmuş ve grubunun da solistliğini yapmıştır. Ayrıca bu sürede sporla yakında zamandan ilgilenmiş ve basketbolcu olmaya karar vermiştir.

17 yaşında profesyonel basketbolcu olmuş fakat 1 sene sonrasında basketbol bırakarak tamamen müziğe yönelmiştir.

İlk kez kafe barlarda gitar çalarak müzik kariyerine başlayan Murat Dalkılıç, ilk albümü ‘Kasaba’yı 2008 senesinde çıkarmıştır. Murat Boz ile düet yapmış olduğu Kasaba şarkısıyla önemli bir çıkış yakalayan şarkıcı, çok sayıda listede de 1 numarada yer almıştır.

Ayrıca piyano eğitimi de alan Dalkılıç, yüksek öğretim eğitimini ise İstanbul Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır.

Daha sonra eğitim hayatına devam etme kararı alan şarkıcı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.

Kimse Yok Mu Derneği ve Samanyolu Haber televizyonu aracılığıyla başlatılan kampanya kapsamı içinde 2011 senesinde ‘İnsanlık Ölmedi’ adlı Samanyolu Haber Tv’de yayına giren programda telefonla yardım toplayan Dalkılıç, 2014 senesinde ise ‘Sil Baştan’ isimli dizide rol almıştır. Ayrıca Bizans Oyunları, Dünya Hali gibi yapımlarda da bulunan yakışıklı oyuncu, son kez ‘Menajerimi Ara’ adlı diziye konuk olmuştur.

2015 senesinde Merve Boluğur ile dünya evine girenMurat Dalkılıç’ın evliliği ise 2017 senesinde sonlanmıştır.

Çok sayıda ödüle layık görülen şarkıcı, Herkese Merhabalar, Bir Güzellik Yap, Daha Derine, Epik ve Afeta olmak üzere 5 albüme de imzasını atmıştır.

Aslan burcu detaylarına sahip olan Murat Dalkılıç, 1.71 metre uzunlukta ve 67 kilogram ağırlıktadır.

21 Aralık 2020 Pazartesi 13:16

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button