Neslişah Alkoçlar Kimdir Biyografisi ve Hayatı - RiweBLog.Com
Ünlü İnsanlar

Neslişah Alkoçlar Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Neslişah Alkoçlar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Neslişah Alkoçlar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Neslişah Alkoçlar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

neslic59fah alkoc3a7lar kimdir biyografisi ve hayatc4b1 678x381 2
Neslişah Alkoçlar Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Neslişah Alkoçlar kimdir?‘, ‘ Neslişah Alkoçlar kaç yaşındadır?‘ ve ‘Neslişah Alkoçlar nerelidir?‘ şeklinde sıralanabilecek bir çok soru araştırılan konular içinde yerini alacaktır. O halde bu biyografiyle Neslişah Alkoçlar ile alakalı merak ettiğiniz sorulara yanıt alacağınızı söylemek olabilecek. Neslişah Alkoçlar 1988 seneı Aralık ayının 2’sinde dünyaya gelmiştir. İzmirli olan Neslişah Alkoçlar sporcu ve televizyon sunucusu kimlikleri ile ön plana çıkmıştır. Neslişah Alkoçlar Ender Alkoçlar ile Gülşah Soydan’ın kızıdır. Ünlü aktrislerden Hülya Koçyiğit ile eski oyunculardan Selim Soydan’ın torunu olan Neslişah Alkoçlar büyük turizmciler içinde bulunan ve Uludağ’ın da dâhil olduğu değişik bir çok yerde otel işlettiği bilinen Alkoçlar ailesinin en büyük kızıdır. Neslişah Alkoçlar’ın bir de Aslışah isimli kız kardeşi mevcuttur.

—————————————————————————————————————————————–

Neslişah Alkoçlar ilkokula Bursa’da başlamıştır. Lakin sonrasında ailesiyle İstanbul’a giden Neslişah Alkoçlar eğitimini de buradaki özel kolejlerden birinde tamamlamıştır. Ortaokul ile lise eğitim hayatına bakıldığında ise İngiltere’nin Somerset bölgesinde bulunan Millfield Koleji’nden mezun olduğu görülen Neslişah Alkoçlar, üniversite eğitimini Londra’daki devlet üniversitelerinden Westminster Üniversitesi’nde almış, mezun olduğu bölüm ise İşletme olmuştur. Üniversite zamanında reklam satışı ile pazarlama şirketlerinden birinde staj yapan Neslişah Alkoçlar üniversiteden mezun olduktan sonra staj yaptığı yerde iki sene çalışmış sonrasında ise Alkoçlar grubunun yönetim kurulundaki üyelerden biri olmuştur. Burada ise aktif bir biçimde çalışmıştır.

Biriktirmiş olduğu parayla gıda şirketini kuran Neslişah Alkoçlar önce organik kuruyemişlerle piyasada yerini almıştır. Ardından işlerini genişleten Neslişah Alkoçlar makarnadan yumurtaya, zeytinyağından baklagillere dek daha bir çok ürünü şirketine dâhil etmiş ve 100 adet çeşide ürün içinde yer vermiştir. Başarısını anlatırken kurduğu şirketi babasının parasıyla kurmadığını dile getiren Neslişah Alkoçlar, bu açıklaması ile birlikte kendisine önyargı ile ulaşan bireylerin bu husustaki düşüncelerine de son vermiştir. Neslişah Alkoçlar’ın başarısı yalnızca söylenenlerle sınırlı değildir tabi ki… Babasının kayakçı olduğu bilinen Neslişah Alkoçlar, kayağa 2 yaşında başlamış ve ufak yaşlarda başladığı bu ilgisini daha da ileriye taşıyarak Türkiye şampiyonluğunu almıştır. Böylelikle milli kayakçımız olan Neslişah Alkoçlar aynı zamanlarda snowboard alanında da Türkiye şampiyonluğunu almıştır.


Neslişah Alkoçlar Kariyeri

Bakıldığında ülkemizi aynı zamanlarda iki alanda temsil ettiği görülen Neslişah Alkoçlar’ın bayan olarak ilk kış sporcusu olduğu da görülecektir. Gözler dünya çapında çocuk kupalarına çevrildiğinde ise bu ligde beşinciliği olan Neslişah Alkoçlar tek kelime ile başarıdan başarıya koşan önemli isimlerden biri olmuştur. Kayak ile snowboard dışında başta voleybol olmak üzere su sporları, bröveli ve wakeboard dallarına karşı da alakalı olan Neslişah Alkoçlar, sağlıklı beslenmeye özen gösteren, düzenli yürüyüşü, pilatesi ve yogayı da bununla birlikte yürüten kişiliğiyle göze çarpmaktadır. Dedesinin eki futbolculardan olması, babasının ise Futbol Federasyonu’nun yönetim kurulunun eski üyelerinden olması, Neslişah Alkoçlar’ın çocukluğunu, spor ve futbolla geçirmesini sağlamıştır. 2011 senesinin Nisan ayının ikisinde spor haberleri sunan Neslişah Alkoçlar’ın kariyeri kadar özel yaşamı da araştırılan konular içinde yer almıştır.


Özel Hayatıyla Neslişah Alkoçlar

İlk evliliği 2010 senesinde Condrad Oteli varisi olan Batu Aksoy’la gerçekleşen Neslişah Alkoçlar bu evliliği 21 yaşında yapmıştır. Lakin üzerinden 1 sene bile geçmeden ayrılık haberleri alınan çift, mahkemeden tahmin edilenin aksine mutlu bir biçimde ayrılmıştır. 2014 senesinde evliliğe bir kez daha başlayan ve son senelerın parlayan oyuncularından Engin Altan’la dünya evine giren Neslişah Alkoçlar bu kez mutluluğu yakalamış, 2016 senesindeyse bu mutluluğunu Emir Aras’la yani erkek evladıyla taçlandırmıştır.


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button