Burak ÖZÇİVİT Biyografisi - RiweBLog.Com
Oyuncular

Burak ÖZÇİVİT Biyografisi

Burak ÖZÇİVİT Biyografisi

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984’te İstanbul’da hayata merhaba demiştir. Annesi Ceyhan Özçivit ve babası Bülent Özçivit olmaktadır. Aslen Kökeni Gaziantepli olan Özçivit, yaşamı süresince başarılı işlere damga vurmuştur. Türkiye’nin en yakışıklı oyuncularından olup adını dünya genelinde duyurmuştur.

Burak ÖZÇİVİT Eğitim yaşamı

Kazım İşmen Lisesi’nden mezun olan Özçivit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Fotoğrafçılık bölümünü bitirmiştir. Üniversite eğitimini oyunculuk kariyeri esnasında tamamlayıp bitirmiştir.

Burak ÖZÇİVİT Kariyeri

2003 yılında yapılan “Best Model Of Turkey” modellik yarışmasında “gelecek vadeden” unvanı almıştır. Bu yarışmayla tanınması yardımıyla Uğurkan Erez Ajansında modellik oluşturmaya ilk adımı atmıştır. Bir süre sonrasında bu ajansta “Cast” unvanı almış ve modelliği geride bırakmıştır.

2005 yılında tekrar “Best Model Of Turkey” yarışmasına katılmış ve birinci olarak seçilmiştir. Sonra “Best Model of The World” modellik yarışmasında dünya üzerinde en iyi ikinci adam model unvanına hak kazanmıştır. Bu başarıları sebebiyle Abbate, Faruk Saraç, Tween ve Network şeklinde kaliteli markalarda yerlerde modellik yapmış ve bu markaların birçok çeşitli defile ve fuarlarına katılmıştır.

Burak Özçivit

Burak Özçivit’in tv hayatına olan ilk adımı 2006 senesinde piyasaya sürülen “Eksi 18” dizisiyle olmuştur. Daha sonra Kasım 2007 yılında sinemada gösterime giren Türk tehlike filmi olan “Musallat”, 2008 yılında Kanal D’de piyasaya sürülen romantik komedi seçiminde ki “zoraki Koca” dizisinde başrol olarak sahne almıştır. Sonrasında yıldız TV’de yayımlanan “İhanet” dizisi, 2008 yılının yaz dizisi olan “Baba ocağı”, Burak Özçivit’in kariyerinin dönüm noktası olan Kanal D’de ekrana çıkan “minik Sırlar” dizisinde de rol almıştır. Burak Özçivit’in oynadığı diğer yapımlar aşağıda listelenmiştir. Son olarak muhteşem Yüzyıl’da “Malkoçoğlu” ve Kara Sevda’da “Kemal” rollerini almış ve Şuan devam eden “Kuruluş Osman” ın başrolünde yer almaktadır. Burak Özçivit’in rol aldığı öteki yapıtlar aşağıda listelenmiştir.

Burak ÖZÇİVİT Bazı Oynadığı Diziler

2013-2014-Çalıkuşu-Kamran
2015-2017-Kara Sevda-Kemal Soydere
2019- Kuruluş Osman-Osman Bey
Burak ÖZÇİVİT Oynadığı Filmler
2013-Zarafa-Hasan
2015-Aşk Sana Benzer-Balıkçı Ali
2016-Kardeşim Benim-Hakan
2017-Kardeşim Benim 2-Hakan
2018-Can Feda-Yüzbaşı Alparslan
Burak ÖZÇİVİT Oynadığı Reklam Filmleri
2010-Hobby For Men
2012- Clear Men
2013-2014-Pepsi
2017 Emaar Square Mall
2017- Altın Yıldız Classics
2021-2022 Kuruluş Osman
Burak ÖZÇİVİT Özel yaşamı
Burak Özçivit, 2015 yılında Fahriye Evcen ile “Çalıkuşu” dizisinde başrol oyuncuları olarak birbirleri ile tanışmış ve çift 2017 senesinde nikahları olmuştur . Çiftin “Karan” isminde bir oğulları vardır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button