Hande Erçel Kimdir? Biyografisi - RiweBLog.Com
Oyuncular

Hande Erçel Kimdir? Biyografisi

Hande Erçel Kimdir? Biyografisi

24 Kasım 1993 senesinde Balıkesir ili Bandırma ilçesinde dünyaya gelen Hande Erçel, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mezunu olmaktadır. 1 tane kız kardeşi olan güzel oyuncunun kardeşinin adı ise Gamze Erçel olmaktadır. Annesinin adı Aylin, babasının adı ise Kaya olmaktadır.

Hande Erçel’in boyu 1.75 cm olup, kilosu ise şu aralar tahminen 54 olmaktadır. Hande Erçel’in yaşını, bulunduğumuz yıldan doğum tarihini çıkararak bulabilirsiniz.

Hande Erçel’in burcu Kasım doğumlu Yay olmaktadır.

2011-2013 senelerinde 3mota oyunculuk atölyesinde eğitimine başladı ve eş zamanlı Tiyatro Kedi’de oyun asistanlığı yapmıştır. Hande Erçel, 2012 senesinde Azerbaycan‘da düzenlenen “Miss Cilivaliton of the World” yarışmasında 2. olmuştur.

2013 senesinde oyunculuk yapmaya başlayan güzel oyuncu, “Çalıkuşu” dizisinde yer almış akabinde ise 2014 yılında “Hayat Ağacı” dizisinde tol almıştır. 2014 senesinde “Çılgın Dershane Üniversitede” adlı ünlü dizide yer alıp oynadı. 2015 senesinde “Güneşin Kızları” dizisinde Selin karakterini can veren oyuncu bu dizinin başlamasıyla beraber İnternet’te ve sosyal medyada arama motorlarında en çok aranılan oyunculardan biri olmuştur.

2017 senesinde “Siyah İnci” dizisinde oynayan oyuncu ardından ise “Halka” dizisinde rol almıştır.

Annesini kanser hastalığı nedeniyle 2019 senesinde kaybetmiş olan ünlü oyuncu, çok zor bir dönem geçirmiş ve kısa sürede toparlanarak mesleğine kaldığı yerden sürdürmeye devam etmiştir. 2012 yılında Azerbaycan’da yapılan Güzellik yarışmasında yer almış ve yarışmanın neticesinde 2. olmuştur.

Gece hayatından çok fazla memnun olmayan güzel oyuncu, daha çok gerçekleştirdiği oyunculuk ile ön planda kalmayı tercih ermektedir.

2020 senesinde de “Sen Çal Kapımı” dizi ile gönüllere taht kurmayı başarmıştır.

Hande erçel

Hande Erçel Rol Aldığı Diziler

  • 2020 yılı – Sen Çal Kapımı (TV Dizisi)
  • 2019 yılı – Azize (Azize) (TV Dizisi)
  • 2018 yılı – Halka (Müjde)
  • 2017 yılı – Siyah İnci (Hazal)
  • 2016 yılı – Aşk Laftan Anlamaz (Hayat)
  • 2015 yılı – Güneşin Kızları (Selin)
  • 2014 yılı – Çılgın Dersane Üniversitede (Meryem)
  • 2014 yılı – Hayat Ağacı
  • 2013 yılı – Çalıkuşu

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button