Arif Verimli Kimdir Biyografisi ve Hayatı - RiweBLog.Com
Ünlü Doktorlar

Arif Verimli Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Arif Verimli Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Arif Verimli Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Arif Verimli Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

Arif Verimli Kimdir?

1 Haziran 1954 tarihinde Antalya’da dünyaya gözlerini açan Arif Verimli, ünlü bir iş adamının dördüncü çocuğudur. İlkokula başlayana kadar ailenin en küçüğü olarak ilgi ve sevgi içinde büyüyen Arif Verimli, çocukluğu ve gençliğinin bir kısmını Antalya’da geçirdi. İlkokulu eğitimini Antalya Namık Kemal İlkokulunda, ortaokul ve liseyi de Antalya’da bitirdi. Çocukluk senelerından bu yana geleceğini ve yapacağı işleri düşündü. Lisede okurken fizik mühendisi olmak istiyordu.

Lisedeki fizik öğretmeni onun yaşama bakış açısını değiştirdi. Üniversiteye giriş sınavlarında, gençlik senelerının hayali olan fizik mühendisliğini başarıyla kazanmış olmasına rağmen ailesinin yoğun ısrarları sebebiyle ile tıp fakültesine başladı. Tıp fakültesine girdiği günden bu yana sıradan bir hekim olmamaya özen gösteren Arif Verimli çok çalışarak derslerinde ve sınıfında çok başarılı oldu. O vakitler Bursa Tıp Fakültesi (Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi) İstanbul’da eğitim vermekteydi. Üniversitenin verdiği yeni kararla okul o sıralarda Bursa’ya taşındı. Tıp fakültesinde okuyan öğrenciler Bursa’da eğitimin iyi olmayacağı fikriyle bir süre sonra İstanbul’a döndüler. Arif Verimli ve beş yakın arkadaşı ise geri dönmeyerek Bursa’da öğrenim hayatlarına devam etmişlerdir. Verdiği bu önemli karar tıp öğreniminde ve yaşamında, mesleki anlamda çok etkilendiği insanlarla sıkı ilişkiler içerisine girdiği seneler oldu. Bu bireylerin en başında gelen Prof. Dr. Bilgen ve Suna Taneli, Arif Verimli’nin öğrenim yaşamında en fazla etkilendiği bireylerdendir.

Arif Verimli Kaç Yaşındadır?

1 Haziran 1954 doğumlu Arif Verimli, 65 yaşında hala hekimlik yapmaya sürdürmektedir. Öğrenimi boyunca birden fazla önemli insanla birlikte tıp eğitimini bitirdi. Arif Verimli, tüm yaşamını ünlü bir bilim adamı olmaya adadı. 1977 senesinde tıp doktoru oldu. Diplomayı aldıktan hemen sonra birkaç ay içinde psikiyatri asistan oldu. 1978’de Aydan Hanımla evlenen Arif Verimli’ nin 1980 senesinde ilk çocuğu Ural, 1984 senesinde ise ikinci çocuğu Aras dünyaya gözlerini açtı. 1982 senesinde uzman hekim olan Arif Verimli 1982 ve 1983 senelerı içinde Adana’da askeri hastanede askerlik görevini bitirdi. 1983 senesinde zorunlu hizmet ataması ile Bakırköy’de bulunan Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne Başasistan olarak atandı. O günden bu yana şimdiye kadar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin modernize edilmesi ve bilimsel düzeyinin arttırılmasında öncü isim olarak çalıştı.

Arif Verimli Nerelidir?

Antalyalı olan Arif Verimli; ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Antalya’da, tıp fakültesi eğitimini Bursa’da tamamlamış ve şu an hala İstanbul’da hekimlik görevini yerine getirmektedir. 1994 ve 2003 senelerı içinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliğini yapan Profesör Doktor Arif Verimli, aynı hastanede Psikiyatri Klinik Şefi olarak hizmetlerine sürdü. En büyük hayali çalıştığı kurumun bir enstitüye dönüşmesiydi. Eğitim ve meslek yaşamı boyunca birden fazla bilimsel kongreye konuşmacı ve genel sekreter olarak katılmıştır.

Arif Verimli, İstanbul genelindeki liselerde gençleri uyuşturucu ve alkolden korumak için verdiği seminerler ve konferanslarla dikkat çekti. Yüzlerce bilimsel yazı ve makalesi bulunan Prof. Dr. Arif Verimli’ nin bunun yanı sıra hobi olarak el yapımı maket gemi koleksiyonu mevcuttur. Başhekimliği zamanında kurmuş olduğu Umatem, Evlilik Danışma Merkezi, Umut Işığı Hattı ve İntihar Müdahale Merkezi hala toplum faydasına hizmet etmektedir. 2004 senesinde başhekimlik görevinden alınmasının sonrasında Sağlık Bakanlığı’na karşı açtığı davayı kazanarak görevine tekrar gelmiş, fakat görevine geri dönse de uyumlu çalışabileceği bir ortam ve ekip olmadığını düşündüğünden görevine tekrardan başlamamış ve emekliliğini istemiştir.

Emekli olarak 2005 ve 2011 senelerı içinde Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button