Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı - RiweBLog.Com
Ünlü Doktorlar

Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Yavuz Dizdar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

Yavuz Dizdar Kimdir
Yavuz Dizdar Kimdir

Onkoloji doktoru olan Yavuz Dizdar kimdir? Biyografisi ve Hayatı. Yavuz Dizdar, 1964 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Öğrenimine 1982 seneı itibariyle İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Hemen sonrasında 1988 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Yavuz Dizdar, zorunlu hizmet adına da Batman’da 1 sene kadar görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1989 ve 1992 senelerında Farmakoloji ilaç bilimi üzerine uzmanlık eğitimi almıştır. Ardından Radyasyon Onkolojisi dalında kanser üzerine uzmanlık eğitimi tamamlanmıştır.

Almış olduğu eğitimlerden farklı olarak İstanbul Üniversitesi’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanına sahip olmuştur. Hatta hala bu enstitüde radyasyon onkolojisi uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yavuz Dizdar’ın yaptığı çalışmalara ek olarak 1994 seneı itibariyle Dünya Gazetesi’nde sağlık ekonomisi ve politika hususunda yazıları da yazmaya sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesive diğer üniversitelerde eğitime yön veren yazıların da olduğu Fakülte Dergisi 2008 seneı itibariyle yayındadır.

Dr. Yavuz Dizdar’ın bireysel amacı, yeni düşüncenin desteklenmesidir. Onkoloji Uzmanı olan Yavuz Dizdar, birinin DNA’sı ile alakalı değil, hücreyle değil de bağ dokuyla alakalı olduğunu iddaa etmektedir. En son Dr. Yavuz Dizdar, kemoterapiye karşı çıkmaktadır. Bunun yerine tedavi için ev yapımı yoğurt yenmesini ve paça çorbası içilmesini önermektedir. Ayrıca kendisinin 2014 senesinde “Yemezler” adından bir kitabını yayınlamıştır.


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button