Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? Biyografisi - RiweBLog.Com
Ünlü Doktorlar

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? Biyografisi

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir?, biyografi bölümünde Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim..

Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir

Prof. Dr. Kadir Demir Gastroenteroloji Uzmanıdır. İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim üyesidir. Peki Prof. Dr. Kadir Demir Kimdir? Tüm detayları biyografimiz içinde bulacaksınız.

Prof. Dr. Kadir Demir 1964 senesinde Gaziantep’te dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayan Prof. Dr. Kadir Demir 1983 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni elde etmiştir. 1989 senesinde dönem birincisi olarak lisans eğitimini tamamlamıştır.

1995 seneına gelindiğinde Prof. Dr. Kadir Demir, İstanbul Tıp Fakültesi’nde iç hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2000 seneına gelindiğinde gastroenteroloji doçenti olmayı başarmıştır. Kadir Demir 2006 senesinde profesör kadrosuna atanmıştır.

Prof. Dr. Kadir Demir’in özellikle bağırsak, mide ve karaciğer hastalıkları hususunda 120’nin üzerinde ülkeler arası ve ulusal çalışması bulunmaktadır. Prof. Dr. Kadir Demir hala İstanbul Tıp Fakültesi’nde çalışmalarına sürdürmektedir. Profesyonel anlamda Kadir Demir’in özel ilgi alanları bulunmaktadır. Bunlar da dispepsi, hassas barsak, karaciğer yağlanması, kronik hepatit ve reflü hastalığı bulunmaktadır.


Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button